Metroid Dread en son ücretsiz güncellemesine bir Boss Rush modu ekledi. Nintendo.

Mod, bir dizi patronla karşılaşmanıza izin veriyor ve füze stoğu her savaş arasında yenilenirken, Samus Aran bir sonraki savaşa her türlü hasarı onunla birlikte taşıyacak. Yenilen her patron için Samus, istatistiklerini ve cephaneliğini yükseltebilir.

Survival Rush da eklendi, ancak bu Boss Rush modundan farklı olsa da, mümkün olduğu kadar çok düşmanı yok etmek için sınırlı zamanınız olacak. Füzeler ve sağlık, turlar arasında yenilenmeyecek, ancak her başarılı patron karşılaşması, saatinize daha fazla zaman katacak.

Bu yeterince zor değilse, Dread Mode kendi Boss Rush mücadelesiyle güncellendi. Sadece 12 patronu alt etmekle kalmayıp, bunu tek bir vuruş yapmadan ya da oyun bitmeden yapmanız gerekecek. Metroid Dread’in en ölümcül mücadelesine girmeden önce ısınmak için bir alıştırma modu olacak.

Nintendo daha önce Şubat ayında Metroid Dread’e oyunu iki yeni zorluk moduyla genişleten ücretsiz bir güncelleme eklemişti. Bu, yukarıda bahsedilen Dread Modu ve tek vuruşta öldürme öğesinin yanı sıra tam tersi Rookie Mode’u ve daha ulaşılabilir zorluğunu içeriyordu.

Metroid Dread, geçen yıl Ekim ayında Nintendo Switch OLED Modeli ile birlikte piyasaya sürüldü. Nintendo of America başkanı Doug Bowser’a göre, olumlu satışlar ona “şimdiye kadarki herhangi bir Metroid oyunu için en iyi başlangıç” verdi ve incelemeler şu ana kadar oldukça olumlu oldu.

GameSpot’un Metroid Dread incelemesinde Steven Petite, 8/10 vererek, “Metroid Dread, her şeyden çok, uzun bir aradan sonra rahat bir yere geri dönmek gibi geliyor. Oyun iyileştirilmiş ve yeni özellikler geliştirilmiş olsa da karışıma eklendiğinde, Dread öncekilerin formülüne sıkı sıkıya bağlı kalıyor. Sonunda, benim gibi uzun süredir hayranlar için bu muhtemelen en iyisi. Burada korkacak bir şey yok. Tekrar evdeyiz.”

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1