Epic Games, 7 Nisan Perşembe günü şirketin LEGO Group ile işbirliğini açıklayan bir bildiri yayınladı. İki şirket, güvenli ve çocuk dostu bir metaverse tasarlamak için uzun vadeli bir ortaklık ortaya koyuyor.

Kaynaktan akan bir koalisyon

Epic Games Kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney için bu işbirliği hiç de kolay değil, ” LEGO Group, yaklaşık bir asırdır yaratıcı oyunlarla çocukların ve yetişkinlerin hayal gücünü ele geçirdi. Metaverse’de çocuklar ve aileleri için eğlenceli, eğlenceli ve düşünceli olacak bir yer inşa etmeyi dört gözle bekliyoruz. »

İki şirket zaten önemli bir video oyunu geçmişinden yararlanıyor: FortniteEpic’ten , genç izleyiciler arasında oldukça popüler. LEGO’ya gelince, tuğlalarını yıllardır video oyunlarına uyarlıyorlar, bugüne kadarki en son, Lego Star Wars: Skywalker Efsanesi, 5 Nisan’da yayınlandı. Epic Games ayrıca hayatın her kesiminden oyuncular ve geliştiriciler için erişilebilir araçlar ve evrenler oluşturma konusunda zengin bir deneyime sahiptir.

aynı kategoride

TikTok logosuna açık bir akıllı telefon.

TikTok, en çok indirilen uygulamalar sıralamasında bir kez daha hakim durumda.

Bu meta veri deposunu güvenli bir yer yap

Hala çok belirsiz bir terim olarak kabul edilen bir metaverse, onu taşıyan projeye bağlı olarak tamamen farklı bir şeyi temsil edebilir. Bazıları için, kullanıcının The Sandbox gibi çeşitli etkinliklere katılabileceği bir video oyunudur. Diğerleri için bu, Decentraland gibi farklı aktörleri bir araya getiren bir sosyal toplanma alanı meselesidir.

Epic Games ve LEGO, kendilerinin nasıl bir şekil alacağı konusunda yorum yapmamış olsalar da, onlar için güvenlik işin merkezinde olmalı.

LEGO Group CEO’su Niels B Christiansen, çocukların çevrimiçi topluluklar aracılığıyla yaratıcılık, iletişim ve birbirlerine yardım etme gibi birçok beceriyi geliştirebileceklerinden emin. ” Çocuklar gerçek dünyada olduğu kadar dijital dünyalarda da oynamaktan zevk alır ve sorunsuz geçişler yapar. “, diye açıklıyor iletişim. O ekler, ” Ancak, herkes için güvenli, ilham verici ve faydalı bir yer yaratma sorumluluğumuz var. Çocuklarımızı dış dünyada koruduğumuz gibi dijital ortamlarda da koruyacağız. »

Bunu başarmak için iki ortak şirket, eğlenceli ve güvenli bir meta veri aktarımı sağlayacak üç ilke üzerinde anlaştılar:

  • Güvenlik ve esenliği ön planda tutarak çocukların oyun hakkını güvence altına almak,
  • Çocukların özel menfaatlerini ön planda tutarak çocukların mahremiyetini korumak,
  • Çocuklara ve yetişkinlere dijital deneyimlerinin kontrolünü ele geçirmeleri için araçlar verin.

Epic Games ayrıca, web’de genç kullanıcıların güvenliği için araçlar geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan SuperAwesome’ı 2020’de satın aldığını da hatırlıyor.

LEGO ve Epic önerisi sizi gülümsetebilir, ancak çocukların giderek gençleşen sanal evrenlere maruz kalmasını sorguluyor. Facebook, büyük güvenlik açıkları olan Messengers Kids hizmetini ve daha yakın zamanda gelişimi geçen Eylül ayında askıya alınan Instagram Kids’i piyasaya sürdüğünde tartışmalara konu olmuştu. İki ortak, güvenliği vurgulayarak aynı tartışmalara girmemeyi umuyor.genel-16