Akıllı çalışma, kişinin mesleğini yürütmenin ana yolu olarak kendini kabul ettirmesi için kalıcı olmaya mahkumdur. Evden veya uzak konumlardan çalışmak, bunları geleneksel ofis masasıyla değiştirmek artık birleştirilmiş bir organizasyon modelidir. Dünyanın 31 ülkesinden 31 binden fazla çalışanın izlenimlerini toplayan Microsoft’un Work Trend Index’in en son sürümü de bunu açıkça doğruluyor: Görüşülen çalışanların %73’ü hibrit çalışma biçimlerini öncelik olarak gördüklerini beyan ederken, %80’i esnek çalışma biçimlerine geçtiklerinden ve şirketteki günlük varlıklarından koptuklarından, daha fazla olmasa da eşit derecede üretken olduklarını belirtti. Bu nedenle Microsoft’un son günlerde “hibrit çalışanları” daha iyi desteklemek için özel olarak tasarlanmış bir dizi yeni Windows özelliğini duyurması ve bunu iyi tanımlanmış bir eğilime göre yapması şaşırtıcı değildir: uzaktan çalışma, kişisel bilgisayarlar ve kişisel bilgisayarlar arasındaki sınır. bulut bilişim giderek inceliyor ve işletim sistemi sonuç olarak kişiye (veya kullanılan cihaza) uyum sağlamalı ve artık tam tersi değil. Geçen yıl piyasaya sürülen ve tek bir kullanıcının kişisel ayarlarına, uygulamalarına ve içeriğine herhangi bir cihazdan erişim sağlayan bulut bilgisayar olan Windows 11 ve Windows 365’te yakında kullanıma sunulacak yeni özelliklerin bir özetini burada bulabilirsiniz.

Yapay zeka sayesinde daha doğal uzaktan toplantılar

Microsoft 365 Genel Müdürü Wangui McKelvey tarafından bir gönderide onaylandığı üzere Redmond şirketinin ana hedeflerinden biri, akıllı çalışanlara sanal toplantıları ve dahili ekip işbirliğini mümkün olan en basit şekilde yönetmek için en uygun araçları sağlamaktır. Örneğin, Ses Netliği, görüntülü aramalar sırasında sesin daha doğal bir şekilde işlenmesiyle ses işleme ve ses netliği gibi öğelere uygunluk sağlayarak üretkenliği artıran Surface’ın yeni bir özelliğidir. Uzaktan toplantıları geliştirmek için özel olarak tasarlanmış diğer özellikler arasında, hareket ederken kamerayı yeniden odaklamak için otomatik konu çerçeveleme ve görsel dikkat dağınıklığını azaltmak için arka plan bulanıklaştırma da bulunur. Ek olarak, Canlı Altyazılar ile Windows 11, akışta oynatılan ve Web üzerinden iletilen programların seslerini metin olarak görüntülemek için altyazılara erişimi kolaylaştırmak için bir adım daha ileri gider.

Dosyaları bulmak için bağlamsal ipuçları

Başlat menüsünün yeni konumu sayesinde Windows 11 masaüstünde uygulamaları düzenlemenin ve kolayca bulmanın basitliği, Microsoft yöneticilerinin sistematik bir şekilde vurguladığı işletim sisteminin ayrıcalıklarından bir diğeridir. Bu nedenle, yeni “Dosya Gezgini” işleviyle, buluttaki içerik de dahil olmak üzere Windows ortamında ilgili içeriği ve kişileri öneren algoritmalar tarafından geliştirilen bağlamsal öneriler sayesinde ihtiyacınız olan belgeleri bulmak daha da hızlı olacaktır. çoklu görevin tam avantajı.

Bulut ve uygulamalar arasında gezinin.

Windows 365 yönetim araçlarının güncellenmesi, belki de Microsoft’un hibrit çalışanların yazılımlarını kullanmasını kolaylaştırmak için bu yeniden tasavvur etmedeki en önemli adımdır. Örneğin, Boot Direct gibi araçlar aracılığıyla, makine başlatıldığında güvenli bir şekilde ve kimlik bilgilerinizle bulut PC’ye doğrudan erişebilecek ve onu birincil Windows deneyimi olarak yapılandırabileceksiniz. Ancak Windows 365 Switch ile bir ortamdan diğerine ve dolayısıyla Windows 365 Bulut PC ile masaüstü arasında “hareket etmek” mümkün olacak ve şirketlere kurumsal uygulamalar ile kişisel uygulamalar arasında net sınırlar oluşturma yeteneği verecek. aynı klavye komutlarını farklı ortamlarda kullanabilecek kendi işbirlikçileri. Son olarak, yeni bir yerel Windows 365 uygulaması, Windows 365’te çevrimdışı modda çalışmanıza izin verecek bir işlev geliştirilirken görev çubuğundan veya Başlat menüsünden doğrudan buluttaki PC’nize erişmenizi sağlar. bağlantı kesildi.

Gelişmiş kimlik avı koruması

Hibrit ve uzaktan çalışmayı düşünen Windows 11, kesinlikle yeni güvenlik özelliklerini kaçıramazdı. Bunlardan en önemlisi, buluttaki yapay zeka ve çalışan sistem iyileştirmelerinin bir kombinasyonu sayesinde geliştirilmiş Microsoft Defender SmartScreen tarafından siber saldırı nedeniyle veri ihlallerinin yaklaşık %70’inden sorumlu olan kimlik avı tehditlerinin gelişmiş tespiti ile ilgilidir. Redmond mühendislerinin üzerinde çalıştığı diğer konu, kötü amaçlı yazılımlara / fidye yazılımlarına, veri kaybına ve bir cihazın çalınması durumunda donanımın kurcalanması riskine karşı korumadır.genel-18