HyperX Pulsefire Haste’i ilk gördüğümde, tıklayıcılarının tabanından alt tarafına uzanan altıgen kesikler bende belirgin bir rahatsızlık hissi uyandırdı. Tripofobi ya da buna benzer bir şeyden muzdarip değilim, ama sadece yanlış görünüyordu. “Gerisi nerede?” Kendi kendime şaka yaptım, ancak son birkaç haftadır kullandıktan sonra, bu hafif kemirgenden oldukça hoşlanmaya başladım.

Tahmin edebileceğiniz gibi, altıgen kabuk tasarımı, HyperX Pulsefire Hasteağırlığı sadece 59 g’a kadar iner ve şüphesiz farenin ayırt edici özelliğidir. Günlük sürücüm arasında gidip gelen Corsair Sabre RGB Pro Wireless çok daha ağır hissediyordu ve kendi başına 79 gram gibi az bir ağırlıkta sadece 20 gram daha ağırdı.

HyperX’in bu tüy kadar hafif ödülü alması için şirketin Pulsefire Haste’in yapı kalitesinden veya ergonomisinden ödün vermiş olabileceğinden endişe duyabilirsiniz. Durumun kesinlikle böyle olmadığını bildirmekten mutluluk duyuyorum. Mat plastik gövdesi ve düğmeleri dokunuşa karşı sağlam bir his veriyor ve tutuş stilleri arasında geçiş yaparken gözle görülür bir rahatsızlık veya sorunla karşılaşmadım.

En iyi oyun faresi sizi bir gecede e-spor profesyoneli yapamasa da, HyperX Pulsefire Haste’nin ağırlığının birçok oyuncuya fayda sağlayabileceğini düşünüyorum. Kişisel deneyimime göre, Call of Duty: Warzone gibi FPS oyunlarında hızlı dönüşler yaparken fareyi mükemmel bir araç olarak buldum ve League of Legends’taki hızlı takım dövüşleri için çok uygundu, hiçbir engel izi olmadan.

Fiyatları Kontrol Et

HyperX Pulsefire Haste SteelSeries Aerox 3 Corsair Sabre Pro Şampiyonu Serisi Razer Orochi V2
sensör Pixart PAW3335 SteelSeries TrueMove Çekirdeği Pixart PMW3392 Razer Optik
Maks. DPI 16.000 8.500 18.000 18.000
Programlanabilir düğmeler 6 6 6 6
Aydınlatma bölgeleri 1 3 0 0
Ağırlık 59g 59g 69g 59g
Fiyat 50 dolar 60 $ 55 dolar 70 $

Tabii ki, ağırlık buradaki denklemin sadece bir parçası. HyperX Pulsefire Haste’nin dört ‘Saf bakire sınıfı’ PTFE pateni, kumaş fare altlığımın üzerinde zarif bir şekilde kayar ve 21g örgülü HyperFlex USB-A kablosu, her şeyi engeller. Herhangi bir fazla uzunlukla başa çıkmak için bir tür kablo bağı hoş bir dokunuş olsa da, bu sadece benim aksi halde kusursuz bir deneyime dikkat çekiyorum.

Zaten açık değilse, HyperX Pulsefire Haste, inkar edilemez derecede güvenilir ve duyarlı bir kemirgendir. Farenin sol ve sağ düğmelerinin altındaki TT Golden Micro Dustproof anahtarları 60 milyon tıklama dayanıklılık derecesine sahiptir, yani uzun ömürlü olacak şekilde üretilmiştir ve sizi uzun yıllar boyunca en iyi PC oyunlarında görmeleri gerekir. Onlar da programlanabilir, ancak biraz sonra işlerin yazılım tarafına değineceğim.

Pixart PAW3335 sensörü, 16.000’e kadar DPI çözünürlüğüne sahip güçlü anahtarların yanı sıra oldukça iyi bir eşleştirme sağlar. Bu, oyun fareleri pazarında bulabileceğiniz en yüksek rakam olmasa da, ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşıladı. Aslında, HyperX Pulsefire Haste ile olan deneyimim, DPI’ın belirli bir noktada tartışmalı bir özellik haline geldiği ve bunun yerine ağırlık, şekil ve özelliklere daha fazla vurgu yapılması gerektiği inancını daha da artırdı.

HyperX Pulsefire Dart, loş bir odada bir masanın üzerinde

Bundan bahsetmişken, HyperX NGenuity yazılımından bahsedelim. HyperX Pulsefire Dart incelememde, yazılım paketini kararsız ve güvenilmez buldum, birkaç kez çökmesi ve yanlış ölçümler bildirmesi nedeniyle, tekrar kullanmaya başlarken beklentilerim düşüktü. Neyse ki, güncellemeler veya HyperX Pulsefire Haste’in kablolu bir fare olması sayesinde, bu seferki deneyimim kesinlikle daha hoştu. Çökme yok. Hata yok. Nasıl hoşumuza gidiyorsa öyle.

NGenuity kontrol panelinde, HyperX Pulsefire Haste’in tek aydınlatma bölgesini (kaydırma tekerleğinde bulunur) özelleştirebilir ve farenin altı programlanabilir düğmesi ve DPI ön ayarları ile kurcalayabilirsiniz. Razer Synapse veya Corsair iCue gibi bir şey kadar sağlam olmasa da, daha az karmaşık kullanıcı arayüzünde kesinlikle bulunacak bir değer var.

HyperX Pulsefire Haste’de bir düğmeye her tıkladığınızda tetiklenen kişisel favorim ‘Fade’ ile sınırlı olduğu kabul edilen aydınlatma efektleri arasında geçiş yapmak kolaydı. İster bir renk tekerleği, palet veya onaltılık değerler girmeyi tercih edin, NGenuity size yardımcı olur. Ancak, yararlanılabilecek çok fazla kullanılmayan alan olduğundan bazı seçeneklerin bir menünün arkasına gizlenmemesini diliyorum.

NGenuity yazılım paketinde göründüğü şekliyle HyperX Pulsefire Haste

Altı programlanabilir düğmeden sadece dördü gerçekten özelleştirilebilir, sol ve sağ tıklamalar anlaşılır bir şekilde birbirleri arasında geçiş yapmakla sınırlıdır. Bu tür özelliklerle gerçekten uğraşan biri olmadım, ancak değiştirme işlevleri, makrolar veya tamamen devre dışı bırakma düğmeleri kurmayı yeterince basit buldum.

HyperX Pulsefire Haste, daha ağır ve daha pahalı olan bazı modellerinde bulabileceğiniz tüm özelliklerle birlikte gelmese de, bu fiyat noktasındaki en iyi hafif fare olduğuna kesinlikle inanıyorum. Örneğin, SteelSeries Aerox 3’ün 59g ağırlığına ve iki tane daha fazla aydınlatma bölgesi sunmasına rağmen, 10$ daha pahalı ve 8.500 DPI’ı geçemez. Bu arada, Razer Orochi V2 kablosuz işlevsellik avantajına sahip ve aynı değerde ağırlığa sahip, ancak maliyeti 20 dolar daha fazla.

Yandan bakıldığında HyperX Pulsefire Dart oyun faresi

Bu farenin estetiğinin bazılarına çekici gelmeyebileceğini anlıyorum, ancak bir kitabı kapağına göre yargılamayacağınız gibi, bu fareyi deliklerine göre yargılamamanızı tavsiye ederim. HyperX burada özel bir şey yarattı. Çok yönlü ancak akıllıca kırpılmış bir dizi üçüncül özellik ile en önemli her kategoride öne çıkan bir tıklayıcıdır. Bu nedenle, HyperX Pulsefire Haste’i en iyi ultra hafif oyun faresi olarak taçlandırmakta gerçekten hiçbir tereddütüm yok.oyun-2