Geçen ay Google, Android 12L’nin kararlı sürümünü yayınladı ve bununla birlikte Android Açık Kaynak Projesi (AOSP) kapsamında kaynak kodun yayınlanması geldi. Bu, geliştiricilerin ve meraklıların çeşitli cihazlar için en son Android 12L güncellemesini oluşturmaya başlayabilecekleri anlamına gelir.Gerçek nadirlikler dikkatsiz bırakılmaz. Örneğin meraklılar, Samsung’un sekiz yaşındaki amiral gemisi Galaxy S5 için Android 12L tabanlı bir yapı oluşturdular (inceleme). Tabii ki, bu çok erken ve gayri resmi bir yapı. Ancak Snapdragon 801 varyantına sahip en cesur Galaxy S5 sahipleri Android 12L’yi deneyebilir.

LineagesOS 19.1’in deneysel bir yapısı, XDA Developers topluluğunun seçkin bir üyesi tarafından khalvat takma adı altında, şimdi bir sonraki büyük sürümü hazırlamakla meşgul olan LineageOS ekibiyle işbirliği içinde oluşturuldu.

XDA Developers tarafından belirtildiği gibi, çözüm erken bir yapı için oldukça kararlı görünüyor. Her durumda, meraklılara yöneliktir, dengesiz ve yanlış çalışabilir. Ne yaptığınızı iyi bilerek, bu tür bellenimi yalnızca kendi sorumluluğunuzda ve riskiniz altında kurmanız gerekir.genel-22