ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Joe Biden’ın dijital doların önünü açan bir yönetici emri imzalamasından bu yana ilk kez dijital varlıklar hakkında konuştu. ses programında konuşma 7 Nisan, Washington Amerikan Üniversitesi’nde: piyasa oyuncularının düzenlenmesi ve korunması.

Janet Yellen, dijital varlıkların yasal olarak düzenlenmesi için yalvarıyor

Amerikan başkanı tarafından Mart ayı başlarında imzalanan kararname, kripto para birimi sektörü tarafından çok olumlu karşılandı. İhtiyatlı metin, Hazine Departmanından altı ay içinde “paranın geleceği” hakkında bir rapor sağlar. Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi (FED) tarafından halihazırda üstlenilen çalışmaları genişletmelidir.

aynı kategoride

WeChat, platformunu Çin'deki turistlere açıyor.

Dijital yuan, WeChat Pay’e ve milyar kullanıcısına ulaştı

Joe Biden’ın yürütme emri, dijital bir dolar olan Merkez Bankası Dijital Para Birimi’nin (MNBC) yaratılmasına da kapı açtı. İlgili aktörler tarafından olumlu algılanan işaretler.

Janet Yellen’ın konuyla ilgili beklenen sözü, doğal olarak ait olduğu yönetimin devamlılığı ile paralellik göstermektedir. Her şeyden önce sektörün düzenlenmesi için çağrıda bulundu, “ Bankalar ve diğer geleneksel finans firmaları dijital varlık piyasalarına daha fazla dahil oldukça, düzenleyici çerçevelerin bu yeni faaliyetlerin risklerini uygun şekilde yansıtması gerekecek.”.

Tüketicilerin, yatırımcıların ve işletmelerin korunmasını konuşmasının merkezine yerleştirdi, “ dolandırıcılık ve hırsızlık, gizlilik ve veri ihlalleri ile haksız ve suistimal edici uygulamalara karşı” dedi. Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, Amerikalı yetişkinlerin %16’sı, yani 40 milyon kişinin elinde kripto paralar var.

Gelecekteki olası bir dijital dolar sorusu üzerine Janet Yellen temkinli yolu seçti. 9 Mart tarihli kararname ile başlatılan sürecin zaman alacağını hatırlatan Öztürk, şunları kaydetti: Size henüz hangi sonuçlara varacağımızı söyleyemem, ancak bir MNBC yayınlamanın büyük bir tasarım ve mühendislik zorluğu olacağı ve aylar gerektirmeyecek yıllarca geliştirme gerektireceği konusunda net olmamız gerekiyor.”.

Kripto para sektörü kendi rolünü oynuyor

Dolar, uluslararası rezerv para birimi olmaya devam ediyor. Bu, dijital bir dolar geliştirirken ABD makamları için çok merkezi bir konudur. Bu arada, Washington’da endişeli gözler, kısa süre önce WeChat uygulamasına ve onun milyarlarca kullanıcısına tanıtılan Çin tarafından geliştirilen MNBC e-CNY’de.

Paralel olarak, duvar sokak günlüğü Biden yönetiminin ABD Kongresini stablecoin’leri düzenlemek için yasaları uyarlamaya zorladığını bildiriyor. Geleneksel para birimleri tarafından desteklenen bu kripto para birimleri, çoğunlukla dolar ile ilişkilendirilir, bu nedenle durumun aciliyeti.

Kendi adına, kripto para birimi endüstrisi, dijital varlıklarla ilgili yaklaşan düzenlemeleri tartmak için eski üst düzey Demokrat ve Cumhuriyetçi yetkilileri intikamla işe alıyor. Kendi sektörleri için yasal bir çerçeve ilkesine açık, kendileri için lehte olan mevzuatı elde etmeyi umuyorlar.genel-16