Tarafından keşfedilen sızdırılmış bir belgeye göre Apple, çift bağlantı noktalı 35W USB-C şarj cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. 9to5Mac (yeni sekmede açılır). Bu doğruysa, söz konusu çevre birimi şirketin ilk çift bağlantı noktalı şarj cihazı olacaktır. Mevcut Apple tuğla şarj cihazının nasıl 30W güç ürettiği ve yalnızca tek bir USB-C bağlantı noktasına sahip olduğu göz önüne alındığında, bu güncellenmiş şarj cihazı oyunun kurallarını değiştirecek ve hayatınızı çok daha kolaylaştıracağından bahsetmiyoruz.

Bu sızıntıyla ilgili ilginç olan ise kaynağı: Yani Apple’ın kendisi. 9to5Mac’in bildirdiği gibi, Apple’ın web sitesinde daha sonra kaldırılan bir destek belgesi yayınlandı, ancak site bir “Apple 35W Çift USB-C Bağlantı Noktası Güç Adaptörü”nün varlığını ifşa eden söz konusu belgeye bir göz atmadan önce değil. İşte belgede söylenenler:

“Cihazınızı şarj etmek için Apple 35W Çift USB-C Bağlantı Noktası Güç Adaptörü ve bir USB-C kablosu (dahil değildir) kullanın. Güç adaptöründeki herhangi bir bağlantı noktasına bir USB-C kablosu bağlayın, elektrik uçlarını uzatın (gerekirse), ardından güç adaptörünü elektrik prizine sıkıca takın. Elektrik prizinin bağlantısını kesmek için kolayca erişilebilir olduğundan emin olun. Kablonun diğer ucunu cihazınıza bağlayın.”

Sızdırılan 35W USB-C duvar şarj cihazıyla iPhone Pro Max gibi cihazları çok daha hızlı şarj edebileceksiniz. (İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

35 W çift bağlantı noktalı şarj cihazı, iPhone 13 Pro Max ve Apple Watch, iPad Air ve Apple Watch vb. gibi birden fazla cihazı aynı anda şarj etmenize olanak tanır. Açıkçası, yalnızca Apple ürünlerini şarj etmekle görevlendirilmiyorsunuz. Şarj etmek istediğiniz cihaz ne olursa olsun bir USB-C bağlantı noktası olduğu sürece, bu tuğla ile şarj edebilirsiniz.genel-26