Küresel salgın, birçok şirketin toplantılarını yürütmek için Zoom, Microsoft Teams ve Google Meet gibi platformlara yöneldiğini gördü. Ayrıca birçok kişi karantina günlerinde sevdikleriyle iletişim kurmak için bu platformları kullandı.

Google, bu platformların önemli rolünü anlıyor ve yakında yayın Google Meet için iki yeni özellik.

İlki, Google Meet’in yalnızca toplantıda kalan kişilerse, kişileri toplantılardan otomatik olarak çıkarmasına olanak tanır. Bir toplantıda beş dakika yalnız kaldıktan sonra, Google Meet size kalmak mı yoksa çıkmak mı istediğinizi soracaktır. İsteme yanıt vermek için iki dakikanız olacak, ardından platform sizi otomatik olarak toplantıdan çıkaracaktır.

Buna göre Google, Google Meet’in kullanıcıları toplantılardan otomatik olarak kaldırma yeteneğinin arkasındaki fikir, kullanıcıların herhangi bir nedenle toplantıdan ayrılmayı unuturlarsa istemeden ses veya video paylaşabilecekleri durumları önlemektir.

Bir toplantıdan otomatik başlama, önce Masaüstü ve iPhone kullanıcılarına sunulacak ve daha sonra Android cihazlara da gelecek. Özellik varsayılan olarak etkinleştirilecektir, ancak uygulama ayarlarından bunu devre dışı bırakma seçeneğiniz olacaktır.

Google Meet’e gelen ikinci özellik, tüm toplantı sahibi kontrollerini tek bir menüde birleştirecek olan “Ana bilgisayar kontrolleri” adlı yeni bir menüdür. Amaç, “kullanıcı için daha sezgisel bir deneyim” sağlamaktır. Google’a göre bu değişiklik, toplantı sahiplerinin toplantılarının ayarlarını yönetmesini kolaylaştıracak. Ne yazık ki, yeni “Ana bilgisayar denetimleri” menüsü yalnızca Google Meet’in masaüstü sürümünde kullanılabilecek.

Hızlı Sürüm alan adları için iki yeni özellik bu ay yayınlanacak, ancak Zamanlanmış Sürüm alanlarının bunları alması daha fazla zaman alabilir.Zencefil’i EtkinleştirGinger’a bağlanılamıyor İnternet bağlantınızı kontrol edin
veya tarayıcıyı yeniden yükleyinBu metin alanında devre dışı bırakyeniden ifadeGeçerli cümleyi yeniden ifade etGinger’da düzenletelefon-1