EPAM, Rusya’daki tüm faaliyetlerini durdurmaya ve ülkeyi terk etmeye karar verdi. Belarus kaynağı dev.by, şirketin başkanı Arkady Dobkin’in de atıfta bulunduğu bir mektuba atıfta bulunarak bu konuda yazıyor. Tek bir sebep var – Ukrayna’daki durum.


“4 Mart’ta Rusya’daki müşterilere hizmet vermeyi durdurma kararımızı duyurduk. Son dört haftadaki faaliyetlerimizi kapsamlı bir şekilde değerlendirdikten ve dünya çapındaki müşterilerimiz ve ortaklarımızla istişarelerde bulunduktan sonra, bu ülkedeki tüm EPAM operasyonlarını sonlandırmaya karar verdik. Bu, çalışanlarımız ve müşterilerimizle yakın işbirliği içinde önümüzdeki üç ay boyunca aşamalar halinde gerçekleşecek. Ve yürürlükteki tüm yasalara tam uyum içinde. ”– Arkady Dobkin bir mektupta diyor.

EPAM personelinin Rusya’da bu öğleden sonra ek bilgilerin sağlanacağı bir genel toplantısı yapılması planlanıyor. EPAM ofislerinin birçok Rus şehrinde bulunduğuna dikkat edilmelidir: Moskova, St. Petersburg, Saratov, Volgograd, Nizhny Novgorod, Izhevsk, Ryazan, Samara, Tver, Krasnodar, Tolyatti. RBC’ye göre, 2021’de EPAM’ın Rusya şubesinin personeli 6190 kişiydi.genel-22