En iyi Rimworld modları nelerdir? Rimworld, çok basit bir önermeye sahip bir koloni yönetim oyunudur – her biri rastgele oluşturulmuş becerilere, geçmiş hikayelere ve kendine özgü özelliklere sahip bir grup sıradan sömürgecinin hayatta kalmasını sağlamalısınız. AI hikaye anlatıcı ayarlarına bağlı olarak, deneyiminiz ‘sağlıklı çiftçilik simülasyonu’ ile ‘acımasız felaket çağlayanı’ arasında herhangi bir yere düşebilir.

Bir sürü var Rimworld modları oynayacağınız oyunlara ekstralar ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri eklemek için orada. Bazıları koloninizi daha iyi organize etmenizi veya daha verimli olmanızı sağlayan temel iyileştirmeler, bazıları hijyen ve çocuklar gibi yepyeni mekanikler ekliyor ve birkaçı da sihir veya uzay keşfi ekleyerek oyunu tamamen değiştirenler.

İlk önce modsuz deneyimi denemenizi ve birkaç vanilyalı Rimworld kolonisini kemerinizin altına yerleştirdikten sonra yavaş yavaş modlar eklemenizi ve maceralarınızdan ortaya çıkan üzücü hikayelerden duygusal olarak devam etmenizi öneririz. Hasta kolonistlerinizden biri vefat ettiğinde ve doktorunuz cesetlerini diğer hastaya yedirdiğinde ya da bir şehirlerarası yolculukta herkes gıda zehirlenmesi geçirdiğinde ve asla şiddet uygulamamaya yemin etmiş tek dürüst kolonistin hırpalandığı zaman gibi. çılgın bir sincap tarafından ölüme.

Rimworld modları nasıl kurulur

Rimworld modlarının büyük çoğunluğu Steam Atölyesi’nden edinilebilir, böylece tek bir düğmeye basarak oyununuza eklenebilirler. Ancak, daha karmaşık modlardan birkaçı yüklemenizi gerektirir. uyum ve bazen Hugslibher ikisi de modlarınıza işlevsellik sağlayan kitaplıklar olan .

Modlarınızın belirli bir sırayla yüklenmesi gerekir ve kitaplık modları çekirdek oyunun kendisinden önce yüklenmelidir, ancak Rimworld 1.1 güncellemesinden itibaren bunları doğru sırayla karıştırmak için bir otomatik sıralama seçeneği vardır.

İlişkili: Rimworld ve Dwarf Fortress gibi oyunlar

Bu modlardan bazıları önceden var olan kayıtları oynatmaya devam etmenize izin verir, ancak çoğu yeni bir dosya başlatmanızı önerir. Yazma sırasında, listedeki her modun en son 1.3 güncellemesi ile uyumlu olması gerekir. Kraliyet veya İdeoloji genişletmesini de gerektiren modlara dikkat edin.

En İyi RIMWORLD MODLARI

Bunlar en iyi Rimworld modlarıdır:

 • Rimworld Çok Oyunculu
 • misafirperverlik
 • EDB Dikkatlice Hazırlayın
 • Koloni Yöneticisi
 • Gerçekçi Odalar
 • Etkileşim Baloncukları
 • Sağduyu
 • Duvar ışığı
 • Acı Gerçek
 • Dubs Kötü Hijyen
 • Çocuklar, Okul ve Öğrenme
 • Gemimizi Kurtar 2
 • Vanilya Genişletilmiş
 • Rimworld of Magic
 • Genişletilmiş Savaş

En iyi Rimworld modları: yerleşim yerlerini gösteren dünya haritası

Rimworld Çok Oyunculu

Arkadaşlarınızla RimWorld’ü denemek ve deneyimlemek istiyorsanız, bu mükemmel bir ilk bağlantı noktasıdır. En son yamaya ve hatta Kraliyet genişlemesine kadar tamamen uyumludur ve diğer modlarla da çalışabilir.

Bunun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, daha kapsamlı bir RimWorld çok oyunculu kılavuzu hazırladık.

En iyi Rimworld modları: Orion's Hospitality için başlık kartı,

misafirperverlik

Oyunun önceki sürümleriyle ilgili en büyük sıkıntılarımızdan biri, ziyaretçilerin çok az amacı olmasıydı. Haritanıza girerler, bir süre etrafta kalırlar (genellikle kulelerin önünde veya yağmurda dışarıda) ve sonra evlerine giderler. Ara sıra tüccarlar gelirdi ama çok azdı.

misafirperverlik size misafir odaları inşa etme, konuklara nereye gidip gidemeyeceklerini söyleme, bir alandaki eşyaları satın alınabilir olarak belirleme ve birinin üzerine eğilmesini sağlayarak bir fraksiyonla olan ilişkinizi iyileştirme (veya zarar verme) yeteneği vererek bunu düzeltir. onlara. Koloni yapımı bira servisi yaptığınız bir otel açmak ya da güzel bir insan kaçakçılığı çetesi kurmak gibi birçok seçenek ekliyor.

En iyi Rimworld modları: Kolonist istatistikleriyle oynamak için bir karakter özelleştirme ekranı.

EdB Dikkatlice Hazırlayın

Hiç garip başlangıçlardan oluşan grubunuzu yenilemek için çok fazla zaman harcadınız mı, sivri ucundan bıçak tutmayacağını bilen veya birine bandaj yapıştırabilecek ama koloninizi yakmakla tehdit etmeyecek birini mi arıyorsunuz? EdB Dikkatlice Hazırlayın ideal başlangıcınızı oluşturmak için ilk kolonicilerinizi ve öğelerinizi değiştirmenize olanak tanır – ayrıca, haksız yetenekli koloniciler oluşturmanızı önlemek için isteğe bağlı bir puan sınırı vardır.

Koloni Yöneticisi

kabarık Koloni Yöneticisi koloniyi odun ve etle dolu tutmak ve hayvanlarınızı yönetmek için kolonistlere otomatik olarak görevler atayacak bir yönetici atamanıza izin verir. Bu, mümkün olan en kısa sürede doldurulacaklarından, azalan sarf malzemelerine artık göz kulak olmanız gerekmediği anlamına gelir. Ancak oyuna yeni bir çalışma türü eklediği için bu modu kullanabilmek için yeni bir save açmanız gerekecek.

En iyi Rimworld modları: Bir sömürgeci, bir yatak odasının dışında yürüyor.

Gerçekçi Odalar

Bir AirBnB seçmek yerine bir acil inişten sağ çıkmaya çalıştıkları göz önüne alındığında, kolonistlerin odalarının büyüklüğü konusunda oldukça mantıksız beklentileri var.

Daha fazla oku: PC’deki en iyi bina oyunları

Gerçekçi Odalar gerekli oda boyutlarını gerçeğe daha uygun hale getirerek, nankör piyonlarınızı üzmeden kompakt üsler oluşturmayı kolaylaştırır. Ayrıca save game uyumludur.

Etkileşim Baloncukları

Kolonistleriniz sürekli olarak birbirlerine her türlü tuhaf, büyüleyici şeyi söylüyorlar – sürekli olarak sosyal günlüğü kontrol etmedikçe büyük olasılıkla gözden kaçıracaksınız. Jaxe’in sayesinde Etkileşim Baloncukları, bu alıntılar ve sorular, kolonistler konuştuklarında otomatik olarak üzerinde görünecek, böylece bir daha asla bir etkileşimi kaçırmayacaksınız. Kaydetme dosyalarınızı bozmadan istediğiniz zaman eklenebilir veya kaldırılabilir.

Sağduyu

Bazen kolonistleriniz o kadar akıllı değil. İhtiyaç duydukları tüm malzemeleri aynı anda taşımazlar veya kirli bir odada yemek pişirirler – ancak Sağduyu, davranışları biraz daha mantıklı. Oyunun ortasında yüklemek veya kaldırmak güvenlidir.

En iyi Rimworld modları: öğeleri doğrudan duvarlara nasıl yerleştirebileceğinizi gösteren ışıklar.

Duvar ışığı

Duvara yansıyan bir ışık. Basit görünüyor, ancak inanılmaz derecede kullanışlı – şık ve gösterişsiz, Duvar ışığı yer kaplayan çirkin lambalara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak duvarın herhangi bir yerine yerleştirilebilir. Ayrıca ‘Renkli Işıklar’ı araştırabilir ve koloninizi gösterişli bir gece kulübüne dönüştürebilirsiniz.

Acı Gerçek

Rim’de zor bir hayat ama Vanilya Rimworld’de, kolonistler kendi hayatta kalmak için savaşırken bile, biraz aç olduklarında yağmur yağarsa ya da daha yeni olmuşlarsa ruh halleri ve fikirleri büyük ölçüde düşer. aynı kişi tarafından üst üste on beşinci kez romantik olarak reddedildi. Evet, o süper zeki doktor hayatlarını kurtarmış ve sonra onlara güzel bir dağ keçisi eti ve pilavı pişirmiş olabilir, ama kolonistleriniz yine de yüzleri biraz asık suratlı olduğu için sözlü tacizde bulunacaklar.

Acı Gerçek telaşlı küçük piyonlarınıza bir doz gerçekçilik getirerek önemsiz dezavantajların etkisini azaltırken gerçekten korkunç olayların etkisini de artırır.

En iyi Rimworld modları: geceleri yatak odalarında uyuyan birkaç sömürgeci.

Dubs Kötü Hijyen

Rimworld deneyiminizin eksik olduğu tek şey tuvaletler. Dubs Kötü Hijyen oyuna hijyen sistemi ekler. Sömürgecilerinizi temiz ve atıksız tutmak için kanalizasyon ve sıhhi tesisat altyapısı oluşturmanız gerekecek. Mod ayrıca sulama sistemleri, jakuziler ve merkezi ısıtma ekler. Mevcut bir kaydetmeye eklenebilir, ancak eklendikten sonra kolayca kaldırılamaz.

En iyi Rimworld modları: Bir öğretmenden yemek yapmayı öğrenen çocuklar.

Çocuklar, Okul ve Öğrenme

Dylan’ın Çocuklar, Okul ve Öğrenme mod, hamileliği ve çocukları oyuna ekler, ancak neyse ki bir şekilde tam olarak oluşturulmuş gençler olarak ortaya çıkıyorlar, ki bunu kafanızda hayal etmekten kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. İyi tarafı, çocukların hemen işe yaraması. Kolonistlerinizin çocuklara beceriler öğreteceği karatahtalar ve okul masaları oluşturabilirsiniz – ancak bunlar yetişkin olmadan önce yalnızca bir yıl boyunca öğrenebilirler.

En iyi Rimworld modları: Bir koloni gemisinin iki farklı görünümü, sağdaki uzayda.

Gemimizi Kurtar 2

Vanilla Rimworld’ün amacı bir gemi inşa etmek ve onu gezegenden çıkarmaktır – ancak Gemimizi Kurtarın Bu gemiyi kendin kullanmana izin vererek oyunun ortasından sonuna kadar büyük ölçüde genişletir. Kolonileri ve eşyaları geminizde saklayabilir ve uzak dünyalara seyahat edebilir, kolonilerinizi müttefik grupların ellerine bırakabilirsiniz – ancak her zaman geri gelip ziyaret edebilirsiniz.

İlişkili: PC’deki en iyi uzay oyunları

Bir gezegenin yörüngesindeyken, diğer gemilerle karşılaşacaksınız – bazıları diğerlerinden daha dost canlısı. Hatta ‘crittersleep’ kapsülleri yaparak evcil hayvanlarınızı da yanınıza alabilirsiniz.

Vanilya Genişletilmiş

bu Vanilya Genişletilmiş koleksiyon oyunu birkaç yeni ama dikkatlice dengelenmiş yönlerde genişleten devasa bir mod koleksiyonudur. Hepsi aynı ekip tarafından üretildiğinden, sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmaları garanti edilir – ve birlikte doku modları, daha fazla mobilya, genişletilmiş zırh ve silahlar, daha fazla hayvan, iyileştirilmiş yemek pişirme, balık tutma gibi birçok yeni içerik eklerler. , bitkiler, hizipler ve kitaplar.

En iyi Rimworld modları: Bir kolonici çölde ateş büyüsü yapıyor.

Rimworld of Magic

Rimworld of Magic Oyuna her biri kendi yeteneklerine ve gelişim ağaçlarına sahip 12 büyü sınıfı ve altı dövüşçü sınıfı ekleyerek savaşı tamamen elden geçiriyor. Ayrıca bir sürü yeni kıyafet ve ekipman seçeneği ve yeni etkinlikler var. Sihirle oynamak oldukça eğlenceli olsa da, bazı kullanıcılar oldukça fazla güçlü olduğu konusunda uyarıyor – yine de biraz daha meydan okumak için oyun içinde bazı ayarları kendiniz değiştirebilirsiniz.

Genişletilmiş Savaş

Genişletilmiş Savaş Rimworld’ün tüm savaş sistemini değiştirir, zırh ve kalkanları, yaralanmaları ve yakın muharebe ve mermi savaşını yeniden dengeler. Sinir bozucu yüzde tabanlı atış sistemi tamamen ortadan kalktı, yerini balistik bir model aldı. Bu, tüm alanlarda kesin bir yükseltmedir – bir uyarı, yeni bir kaydetme gerektirmesi, kayıtlardan çıkarılamaması ve diğer modlarla iyi oynamamasıdır.

Bunlar, bulduğumuz en iyi Rimworld modları – dijital plakanızı aynı anda hepsiyle aynı anda doldurmanın ve ardından oyununuzun neden yüklenmediğini anlamaya çalışmanın zamanı geldi. Neredeyse kesinlikle hepsi uyumlu olmadığı için birkaçını tek tek test etmenizi öneririz.oyun-2