Edgar Wright ve Scott Stuber, İngiliz Film Enstitüsü’nün yönetim kuruluna eklenen beş yeni isim arasında yer alıyor.

Cuma günü tanıtılan Soho’da Dün Gece yazar/yönetmen ve Netflix’in küresel film başkanına Number 9 Films’in kurucu ortağı ve Carol yapımcı Elizabeth Karlsen, Electronic Arts yönetici vp ve baş işletme görevlisi Laura Miele ve Uluslararası Sinema Birliği de dahil olmak üzere kuruluşlara danışmanlık yapan deneyimli yönetim kurulu danışmanı Monica Chadha. Her yeni üye, Mayıs ayından itibaren dört yıllık bir dönem için görev yapar.

Yeni valiler, Michael Birshan, Idris Elba, Gerry Fox, Jay Hunt, Robin Saunders, Andrew Smith’ten oluşan, BFI başkanı ve işe alım sürecinde Birleşik Krallık yetkilileriyle birlikte çalışan Vue sinema zincirinin kurucusu Tim Richards tarafından denetlenen bir yönetim kuruluna katıldı. , Phil Stokes ve Nell Whitley. Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’i temsil edecek yeni BFI valilerinin işe alımının şu anda devam ettiği bildiriliyor ve BFI, kurulun tamamlanmasının “önemli bir kilometre taşı” olduğunu iddia ediyor, çünkü “dinamik bir dijital ilk organizasyona” dönüşecek gibi görünüyor. CEO Ben Roberts liderliğindeki yeni yönetim ekibi.

Richards, “BFI yönetim kurulunda beş yeni inanılmaz yetenekli endüstri profesyonelini ağırlamaktan onur duyuyorum” dedi. “Bu son derece saygın liderler, CEO Ben Roberts’ın yönlendirmesi altındaki BFI’nin ve vizyonunun bir kanıtı olan birinci sınıf bir yönetim kuruluna katılacaklar. Film, televizyon, oyun, teknoloji ve iş alanındaki bilgi ve deneyimleri, mevcut valilerimizinkiyle birleştiğinde, BFI ve bir bütün olarak sektör için çok değerli olacaktır. Onları BFI’ye davet etmeyi ve birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”sinema-2