Bu hafta, çevrimiçi vergi beyannamelerinin başlangıcı olacaktı. Ancak bu hizmete erişim, ön doldurma hatalarından sonra askıya alındı, Bu Cuma günü vergi dairesi açıkladı. Kampanyanın başlamasından bir gün sonra ani bir duruş.

Kamu Maliyesi Genel Müdürlüğü (DGFiP), çevrimiçi vergi beyannamesi sitesine erişimin “en azından hafta sonu için” imkansız olduğunu belirtiyor. Vergi mükelleflerinin, özellikle de profesörlerin profillerinin, önceden doldurulmuş yanlış bilgiler gösterdiği görülüyor.

DGFiP sözcüsü AFP’ye verdiği demeçte, “Çevrimiçi beyannameye erişim, gerekli incelemelerin yapılması için bugünden itibaren geçici olarak askıya alındı” dedi. Bunlar, çevrimiçi formların önceden doldurulmuş kutularında abartılı tutarların varlığını fark eden, beyannamelerini doldurmaya başlayan vicdani vergi mükellefleridir.

Online gelir beyanlarının ikamet edilen departmanlara bağlı olarak 24 Mayıs ve 8 Haziran tarihlerinden önce yapılması gerekmektedir.

Hafta ortasında, aynı zamanda bir bilgisayar sorununun kurbanı, Parcoursup platformu geçici olarak kullanılamaz hale getirilmişti.

Bakalorya sonrası bir kursa kaydolmalarını sağlayan bu çevrimiçi araca bu yıl yaklaşık bir milyon aday kaydoldu. Platform, 6.000’in biraz üzerinde çıraklık eğitimi de dahil olmak üzere yaklaşık 20.000 eğitim kursu sunmaktadır. Çevrimiçi idari hizmetlerdeki bu diğer büyük hata, Eğitim Bakanlığı’nın gelecekteki öğrencilerin isteklerini tamamlamak için son tarihi 8 Nisan Cuma gününe kadar uzatmasına neden oldu.

Yönetim, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Dosyanızı tamamlamanız ve isteklerinizi onaylamanız için ek 24 saatiniz var: son tarih 8 Nisan Cuma gününe ertelendi. Anlayışınız için teşekkür ederiz” dedi.

Lise son sınıf öğrencileri ve yeniden oryantasyondaki gençlerin, Devlet tarafından tanınan tüm eğitim kursları arasında en fazla 10 dilek ve 20 alt dilek formüle etmeleri için 29 Mart Salı gününe kadar süreleri vardı. Bu tarih geçtikten sonra, her adayın dosyası, sunulan dileklerin teyidi için oluşumlar tarafından talep edilen unsurlarla ilk olarak 30 Mart ile 7 Nisan arasında sonuçlandırılacaktı.

Ayın başında bu galaksi web sitesi kim de kusurluydu. Vergi sitesi ve Parcoursup’tan daha az bilinen Galaxie sitesi, diğer şeylerin yanı sıra ATER, öğretmen ve öğretmen-araştırmacı pozisyonlarına başvurmaya izin veren hizmetleri bir araya getiriyor. SNESUP-FSU sendikası, tüm bu hizmetlerin “30 Mart Çarşamba gününden bu yana erişilemez ve istikrarsız olduğunu” belirtiyor.

Bununla birlikte, bu bilgisayar arızaları ve sorunları çığı, belirli Devlet çevrimiçi hizmetlerinin mükemmel bir şekilde işlevsel kaldığını bize unutturmamalıdır. Böylece sitede hafta ortasında çok hızlı bir şekilde para cezası ödemek oldukça mümkün oldu. https://www.amendes.gouv.fr/. Gecikme yok, hizmet kullanılamıyor. Doğru yerde doğru kaynaklar.genel-15