Hiç hemen uyanmak ve rahatça oyun oynamaya başlamak istediniz mi? Japon oyun mobilyası şirketi Bauhutte, sadece yardımcı olacak parçayı yapan ve yaratan bir izleyici kitlesi olduğunu düşünüyor: BGB-100FA elektrikli oyun yatağı.

Bu oyun yatağı, oyuncuların her zamanki sabah rutinini atlamasına ve kahvaltı yerine doğrudan video oyunlarına atlamasına olanak tanır – Samsung ARK döner oyun monitörü gibi bir şeyle eşleştirmek için mükemmel. Tuhaf ürün, futon benzeri mobilyaları, üst gövde için 60 derecelik ve bacaklar için 30 derecelik açıyla oturan büyük bir oyun koltuğuna dönüştürmek için kullanılan bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

İlk bakışta bir şaka gibi görünse de Bauhutte, ürünü tamamen ciddi bir amaç düşünerek yapmış. Şirket, daha küçük odalar veya dairelerle sınırlı olan oyuncular için alanı optimize etmek ve rahat bir oyun kurulumuna dönüşen bir yatağa sahip olarak yerden tasarruf etmek için yapıldığını belirtiyor.

Bauhutte, oyun alanına da yabancı değil. Kısa bir süre önce şirket, bir oyun yatağı yeni dönüşen oyun koltuğuna benzer bir amaca hizmet ediyor. O zamandan önce bile Bauhutte, “mükemmel oyuncuların sığınağı” için optimize edilmiş mobilyalar ve teçhizatlar yaratmasıyla tanınıyordu.

Yükselen oyuncular veya yerden tasarruf sağlayan mobilyalarla ilgilenen herkes, bu yeni dönüştürülebilir oyun koltuğunu/yatakını Japonya’da 59.800 Yen’e satın alabilir ve bu da 480 ABD Doları anlamına gelir. Pakete dahil olan şilte 83.398 yen veya 670 ABD Doları’na gidiyor.

Bauhutte Japonya’ya özel olduğu için bu devrim niteliğindeki ekipmanın ABD’de mevcut olup olmayacağı bilinmiyor. Bununla birlikte, bazı parçaları ABD’li müşteriler için aşağıdaki gibi siteler aracılığıyla kolayca satın alınabilir: OtakuModa


genel-19