Kore medyası, LG Display’in yakın zamanda iki yeni projeyle karşımıza çıktığını, “Küçük Panel Gelişmiş Teknoloji Geliştirme Görev Gücü” ve “Yeni Nesil Ekran” projesini duyurdu. Çan.

OLED ekranlardaki geleneksel gücü, daha büyük TV panelleri geliştiriyor, ancak Elek iPhone için OLED ekran tedariği bu yıl toplam 223 milyon panele sabitlenecek ve bunun Samsung’un %61’ini teslim edeceği, LG’nin %25’lik bir payı olacak ve BOE’den Çinlilerin paylarında büyük bir artışla %14’e ulaşacak. Toplam.
Bu son tedarikçi, LG’yi küçük OLED panel görev gücünü bir araya getirmeye zorlamış olabilir, çünkü yalnızca iPhone 14’e değil, aynı zamanda iPhone 15 tedarik zincirine de girmesi bekleniyor, çünkü ekran teknolojisi giderek daha karmaşık hale geliyor. .

BOE sadece %30 daha enerji verimli ve çok daha parlak uzun ömürlü paneller yapan çift yığınlı OLED ekran teknolojisi geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda Apple’ın tedarikine girmeyi umarak daha büyük ekranlar için 8.5-Gen OLED üretim yöntemi üzerinde çalışıyor. iPhone’lardan daha büyük ekranlı cihazlar için zincir.

Ayrıca, BOE ve CSOT, Galaxy telefonları için OLED ekran tedarik eden ilk şirketlerdir ve bu yıl Samsung, Samsung gibi üst orta seviye telefonlar için bile siparişini 3,5 milyon panele çıkardı. Galaxy A73, BOE’nin Samsung kadar iyi OLED ekranları daha düşük bir maliyetle tedarik edebileceğini gösteriyor.telefon-1