Şirketler Cuma günü yaptığı açıklamada, Bitcoin altyapısı yapan bir şirket olan Block ve Blockstream’in Tesla ile açık kaynaklı, güneş enerjili bir Bitcoin madeninde ortaklık kurduğunu duyurdu. Tesla’nın 3,8 megavatlık Solar PV dizisi ve 12 megavat saatlik Megapack’i tesise güç sağlayacak ve projede inşaat başladı.

Blockstream CEO’su ve kurucu ortağı Adam Back bir basın açıklamasında, “Tesla Solar ve Megapack kullanarak bu tesisin inşaatına başlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Bu, Bitcoin madenciliğinin sıfır emisyonlu enerji altyapısını finanse edebileceği ve gelecek için ekonomik büyüme oluşturabileceği tezimizi kanıtlamak için bir adım.”

Hedef, tesisin “bu yıl içinde” tamamlanması. Çalışırken, “güç çıkışı ve Bitcoin madenciliği de dahil olmak üzere, projenin performansının gerçek zamanlı ölçümlerini” gösteren halka açık bir pano olacak. Plan, gösterge panosunun “herhangi bir tarayıcıdan 7/24 erişilebilir olması ve sektöre sıfır emisyonlu bir enerji Bitcoin madeni ile ilgili gerçek dünya, gerçek zamanlı bir vaka çalışması sağlaması” şeklindedir.

Back, “İnsanlar Bitcoin madenciliği ile ilgili farklı faktörler hakkında tartışmayı seviyor” dedi. CNBC ile röportaj. “Düşündük, kanıtlayalım. İnsanların birlikte oynayabilmesi için açık bir gösterge panosuna sahip olun, belki diğer oyuncuları katılmaları için bilgilendirebilir. ”

Blockstream ve Block (eski adıyla Square) ilk kez duyuruldu Haziranda tesisi kurmayı planladıklarını söyledi.genel-2