Pearl Abyss’in MMORPG’si Black Desert Online, şu anda Steam’de sahip olunması ücretsiz bir aşamaya giriyor. Oyun, kullanıcıların Steam hesaplarında kalıcı olarak sahiplenmeleri ve sahip olmaları için mevcut olacak. Şu anda ücretsiz olarak dağıtılan sürümün yeniden düzenlenmiş sürüm olduğunu da belirtmekte fayda var.

Black Desert Online, Pearl Abyss şirketine ait bir MMORPG’dir ve genellikle kısmen ücretsiz oynanabilen bir formatı takip eder, diğer alanlar satın alınıp oynanır, daha yaygın olarak İngilizce sürümlerinde görülür. Black Desert Online Remastered için oyunun orijinal fragmanlarından birini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Black Desert Online, En Son Topluluk Güncellemesine Yeni Bir Sınıf ve Büyük İçerik Değişiklikleri Ekliyor

Black Desert Online en iyi şekilde “korumalı alan, yaşayan dünya MMORPG” olarak tanımlanır. Oyuncular, hızlı tempolu, aksiyon dolu bir dövüş deneyimi yaşayabilir, canavarları avlayabilir ve devasa patronları yakalayabilir. Oyuncular ayrıca düğümleri ve bölge kalelerini kuşatmak için bir loncada arkadaşlarıyla savaşabilir, balıkçılık, ticaret, işçilik, yemek pişirme ve çok daha fazlası gibi yaşam becerilerini geliştirebilirler.

Oyun, Steam’de 60.000’e yakın en yüksek oyuncu sayısına sahip sağlıklı bir topluluğa sahiptir ve Steam ve konsollardan ayrılmış bir sürümü vardır (bir tür Final Fantasy XIV Online gibi). Ancak bugün, Pearl Abyss ekibinin Black Desert Online için özel bir fırsatı var; Şu andan itibaren 13 Nisan 13:00 EST’ye kadar oyunu ücretsiz olarak satın alabilirsiniz.

Oyun başlangıçta temel fiyat olarak 9,99 ABD dolarıdır ve onu kullanmak basittir:

  • İlk önce Steam Sayfasını ziyaret edin burada
  • Oyun Satın Al butonuna baktığınızda bunun yerine Hesaba Ekle denecek, buna tıklayın.
  • Steam hesabınızda oturum açın (henüz yapmadıysanız)
  • Oyun kitaplığınıza eklenecek ve yükleyip oynayabilirsiniz.

Kısa bir not, bunun yalnızca temel oyun için olduğudur. Oyunun çeşitli genişletmeleri dahil değildir, ancak Remastered güncellemesi (büyük ölçüde güncellenmiş grafikler ve görsel efektlerle) ücretsiz olarak dahil edilmiştir. Black Desert Online artık PlayStation 4, Xbox One, cep telefonları (bazı bölgelerde) ve PC’de mevcut.

Şu anda oyun, oyuna tamamen yeni bir sınıf getiren yeni bir genişlemeye sahip. Yeni karakter sınıfı Drakania olarak biliniyor. Bu kadın sınıf, iki elle kullanılan devasa bir kılıç olan Slayer ile ejderhaların gücünü kullanıyor. Genişletme ayrıca keşfedilecek yepyeni bir bölge ve birkaç yeni Canavar Bölgesi içerecekgenel-17