Two Point Campus’ün oynanışıyla ilk temasımda, Two Point Hospital’ın bir üniversite görünümü gibi görünüyor. Ama daha fazla – kesin olmak gerekirse – üç saat değerinde – oynadığımda, kendimi diğer birçok yönetim oyunundan daha fazla meşgul buluyorum ve zekasını anlamaya başlıyorum: Two Point Campus, yönettiğiniz operasyonların ölçeği üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlıyor. Bu sadece sorunlarla başa çıkmakla ilgili değildir; bu senin yapacağın problemler yaratmakla ilgili istemek başa çıkmak için.

Oyunun seçime açık yaklaşımı, oynadıkça yeni kurslar oluşturmak, öğrenci alımınızı ikiye katlamak veya tüm departmanlarınızı takip etmek için mücadele edene kadar kampüsünüzü sonsuza kadar genişletmek zorunda olmadığınız anlamına gelir. Sadece Arkeoloji okuyan birkaç düzine öğrenciyle bir binaya sahip olabilir ve onlara mümkün olan en iyi öğrenme deneyimini sunmaya odaklanarak yine de ödüllendirici bir zaman geçirebilirsiniz.

Alternatif olarak, büyük gidebilirsiniz. Size açık olan her kursu öğretmeye çalışabilir ve yarım düzine yurt, üç farklı öğrenci barı (hepsi öğrenci birliği tarafından yönetilir) ve sayabileceğinizden daha fazla hademe, asistan ve personel ile devasa bir kampüs inşa edebilirsiniz.

Two Point Campus, bir sorunlar listesini yönetiyormuş gibi hissetmez; bir evrim gibi hissettiriyor Hayvan Geçişi benzeri oyunlar veya oynarken keşfedebileceğiniz daha derin sistemlere sahip Stardew Valley. Bu tür oyunların kendi çiftliğinizi veya adanızı kişiselleştirmenize nasıl izin verdiğine benzer şekilde, beğeninize göre uyarlayabileceğiniz kendi küçük cep üniversitenizi yaratıyorsunuz.

Örneğin, farklı öneme sahip birkaç katman üzerinde uğraşabileceğiniz kampüsünüzün düzenini alın. Doğal olarak, duvar kağıdı ve zemin renkleri gibi beklenen kozmetik değişikliklere sahipsiniz, ancak daha temel bir düzeyde, onlara dinlenebilecekleri yerler sağlamazsanız, öğrencilerinizin ve personelinizin sağlığı zarar görecektir. Öğrencilerin uyumak için yurtlara, arkadaşlarıyla oturup dinlenmek için banklara ve çalışmak için çalışma odalarına ihtiyaçları vardır. Öğretmenlerin, üniversitenin koşuşturmacasına bir mola vermek için personel odalarına ihtiyacı vardır. Bu kozmetik ve sistemik katmanlar arasında posterler, bitkiler ve yeşil alanlar aracılığıyla sıcak ve samimi bir atmosfer yaratma görevi vardır, böylece öğrencileriniz düz koridorlardan oluşan cansız bir binada ders çalışmazlar.

Two Point Hospital bazen bir taşıma bandı gibi hissettirdi, ancak Two Point Campus sizden öğrencilerinize yatırım yapmanızı istiyor

Two Point Hospital bazen bir taşıma bandı gibi hissettirdi: hastalar başları için bir ampulle gelirler, tedavilerini almak için bürokrasiyi dolaşırlar ve iyileştiklerinde tekrar dışarı çıkarlar. Ancak Two Point Campus, yönettiğiniz öğrencilere yatırım yapmanızı ister ve buna bağlı olarak, yönettiğiniz üniversiteyi çok daha fazla umursayabilirsiniz. Yalnızca işlevsel olmanın ötesindeki nedenlerle sizin için önemli olacaktır.

Bir kutuyu işaretlemek için değil, öğrencilerinizin kampüste geçirdikleri zamanı artırmak için yeni tesisler inşa etmek isteyeceksiniz. Veya koridorlarınızı, öğrencileriniz ve çalışanlarınızın kendilerini bir hapishanede gibi hissetmemeleri ve öğrendikleri ortamla bağlantı kurabilmeleri için dekore etmek isteyeceksiniz. sosyal alanlarına kişisel bir dokunuş katar.

Two Point Campus oynanış önizlemesi: tavanı kesilmiş bir öğrenci yurdu.  Öğrenciler, kırmızı bardaklar, bir tarafta otomat, diğer tarafta langırt, aşağıdaki televizyon ve kanepelerle dolu bir masaya oturup içki içerler.  Duvarın diğer tarafında bir yatak odası var.

Bu, Two Point Campus’ün ‘yönetimi’ yönetim simülasyonu türünden çıkardığı anlamına gelmez. Yine de bir görevler listesi üzerinde çalışabilir, üniversitenizin puanını yükseltebilir, öğrencilerin ihtiyaçlarını bireysel düzeyde inceleyebilir ve karşılayabilir (üniversitenize istedikleri bir öğeyi eklemek gibi) ve sorunları olabildiğince ayrıntılı olarak çözmeye çalışabilirsiniz. çöp atarken aynı zamanda dersler veriyor ve öğrenciler için partiler veriyor. Herhangi bir şeyin aşırı basitleştirilmiş olduğunu öne sürerek tür hayranlarını kapatmak istemiyorum, sadece, istemiyorsanız bildirimler ve kontrol listeleri tarafından çıkmaza girmeniz gerekmediğini söylüyorum. Sonuç olarak, bu türde bir oyunla yaşadığım en özgür ve eğlenceli deneyimlerden biri gibi geliyor.

Kampüsünüzü istediğiniz kadar küçük tutabilmek, şimdiden ne tür bir üniversite yaratmak istediğimi düşünmeme neden oldu: Two Point County’deki yemek kurslarına odaklanan en iyi aşçılık okulu? Ya da belki de spor sahnesinde ustalaşmak için en üst düzey sporcuları ortaya çıkarmak? Belki de bilime odaklanarak teknolojiyi ilerleteceğim?

İki Nokta Kampüs İki Nokta Kampüs İki Nokta Kampüs Fanatik 39,99 $ 31,59 $ Ön sipariş Network N, uygun satışlardan bağlı kuruluş komisyonu kazanır.

Bu fantezilerin ne kadar başarılı bir şekilde gerçekleştirilebileceği ve oyunun tamamının erken vaadini yerine getirip getirmediği, tam bir inceleme için sorulardır. Ama Two Point Studios’un alametifarikası ve çekiciliği, Campus’ün yeni keşfedilen esnekliğiyle birleştiğinde, ön izleme aşamasında keyifli bir zaman geçirdi ve oyunun tamamına göz atmak için beni heyecanlandırdı.

Two Point Campus çıkış tarihi 9 Ağustos 2022. Two Point Studios’un kurucu ortakları, bu hafta sonu Londra’da düzenlenecek yepyeni bir oyun fuarı olan WASD’de oyun geliştirme alanındaki onlarca yıllık kariyerleri hakkında konuşacaklar. onların paneli etkinlik canlı akışı ya da gösteri için biletleri buradan alın:

Tam üç günlük geçiş Tam üç günlük geçiş Tam üç günlük geçiş WASD 45.00 £ Şimdi satın al Network N, uygun satışlardan bağlı kuruluş komisyonu kazanır.oyun-2