PlayerUnknown’s Battlegrounds (aka PUBG) ve Battlegrounds Mobile India (aka BGMI) aynıdır ve Tencent, Prahar adlı kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Hindistan hükümetini yanlış yönlendirdiğini iddia etti. BGMI/ PUBG’nin yasaklanması çağrısında bulunan STK’nın üst düzey bir yöneticisi, Krafton India adında bir şirketin olmadığını iddia etti. BGMI, hükümetin ülkede PUBG Mobile’ı yasaklamasının ardından Hindistan’daki oyuncular için özel olarak piyasaya sürülen PUBG Mobile’ın Hint versiyonudur. Battle Royale oyunu Krafton tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır.

Prahar Başkanı Abhay Mishra, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na (MeiTY) yazdığı bir mektupta, Kurumsal İlişkiler Bakanlığı’nda (MCA) bulunan belgelere göre, Hindistan’daki tek Krafton’un kağıt üretim şirketi ile hiçbir ilgisi olmadığını yazdı. Güney Koreli Krafton (BGMI geliştiricileri). Mishra mektubunda Krafton’un, PUBG Hindistan’ı temsil etmeye yetkili kişi olan Hyunil Sohn’u şirketi temsil etmesi için yetkilendirdiğini söyledi – Sohn’un Hindistan’daki Çinli şirket Tencent’i temsil ettiği sonucuna varıyor.

“Krafton Inc’in bir Yönetim Kurulu Konseyi Toplantısında, 26 Kasım 2021 tarihli bir kararla, Hyunil Sohn, Battlegrounds Mobile India ile ilgili olarak Krafton’u temsil etmek üzere seçildi. Aynı zamanda 26 Kasım 2021 tarihinde PUBG India Pvt. Limited, bir yönetim kurulu kararıyla, aynı Hyunil Sohn’u Battlegrounds Mobile India ile ilgili olarak PUBG Hindistan’ı temsil etmesi için yetkilendirdi.” Dedi.

Mishra, PUBG ve BGMI farklıysa, BGMI’nin “sözde” yayıncısı Krafton India’nın neden PUBG India Pvt’den Hyunil Sohn’a yetki verdiğini sorguladı. Ltd şirketi temsil edecek? “Hyunil Sohn, PUBG veya BGMI temsilcisi mi yoksa her ikisi mi? Cevap gerçekte, Hindistan’daki Çinli Tencent şirketini temsil ediyor, ”dedi Mishra, Gadgets 360’a gönderilen bir iletişimde.

“Çinli Tencent şirketi tarafından gerçekleştirilen ayrıntılı maskaralık” iddiasıyla ilgili kesintilere dayanarak, STK “BGMI/ PUBG uygulamasının yasaklanması” çağrısında bulundu. geri duyduğumuzda bu boşluk.

Gelişme, hükümetin Çin ile bağlantısı olan ve ülkenin güvenliğine tehdit oluşturan 54 uygulamayı yasaklamasından yaklaşık iki ay sonra gerçekleşti. Yasaklanan uygulamalar arasında Garena Free Fire, Tencent’s Xriver ve NetEase’s Onmyoji Arena yer alıyor. Hindistan, Mayıs 2020’de Çin ile sınır gerilimlerinin patlak vermesinden bu yana ülkedeki yaklaşık 300 uygulamayı engelledi.
genel-8