Grafana Laboratuvarları, popüler Grafana görselleştirme araçlarının (ve Prometheus izleme sistemi gibi diğer açık kaynaklı projelerin) arkasındaki şirket, bugün 240 milyon $’lık D Serisi bir tur artırdığını duyurdu. Tur, yeni yatırımcı JP Morgan ve mevcut yatırımcılar Sequoia Capital, Coatue, Lightspeed Venture Partners ve Lead Edge Capital’in katılımıyla Singapur’un egemen servet fonu GIC tarafından yönetildi.

Bununla şirket, geçen Ağustos ayında 220 milyon dolarlık C Serisi de dahil olmak üzere toplam 540 milyon dolar topladı. Şirket bu sefer yeni bir değerleme paylaşmadı, ancak C Serisini yükselttiğinde Grafana, o zamanki değerlemesinin 3 milyar dolar olduğunu söyledi.

Şirket, şu anda 10 milyon küresel kullanıcıyla 900.000’den fazla aktif Grafana kurulumu olduğunu söylüyor. Hizmetin benimsenmesi son altı yılda 25 kat arttı ve 2.000’den fazla ödeme yapan müşterisi artık Bloomberg, JP Morgan Chase, eBay, PayPal ve Sony’yi içeriyor.

Grafana muhtemelen en iyi açık kaynaklı görselleştirme araçları ve gösterge tabloları ile tanınırken, artık en son ürün lansmanı olan günlük kaydı için Loki, izleme için Tempo ve ölçümler için Mimir gibi araçlar da sunuyor.

“Grafana Labs, iyi bilinen ve benimsenen bir gözlemlenebilirlik yığını sunar. değerlendirmede Grafana Laboratuarlar için bir yatırım fırsatı olarak, daha geniş pazar, satıcı ortamı ve müşteri girdileri hakkında ayrıntılı analizlerin yanı sıra ilişkimizden yararlanabildik. Müşterilerin ve potansiyel müşterilerin, birlikte çalışarak hem kısa hem de uzun vadeli başarıyı gördükleri açıktır. Grafana Laboratuarlar ve yatırımımızla etkinleştirmekten mutluluk duyuyoruz Grafana JP Morgan Genel Müdürü Elena Zislin, “Laboratuvarlar büyümeye ve ölçeklenmeye devam edecek” dedi.

Benzer açık kaynak şirketleri gibi Grafana, bir abonelik planının yanı sıra kendi kendini yöneten bir kurumsal yığın (ve kullanıcıları başlatmak için ücretsiz bir plan) ile bir dizi tam olarak yönetilen hizmet sunarak araçlarından para kazanıyor.

“Planlarımız basit: ürün yol haritamızı ve büyük çadırı benimseme taahhüdümüzü agresif bir şekilde yerine getirmek – kullanıcılarımızın herhangi bir kaynaktan veri oluşturmasına ve görselleştirmesine olanak tanırken – metrikler, günlükler, izleme ve daha fazlası arasında modern gözlemlenebilirlik yetenekleri geliştirmeye devam ederken ,” dedim Grafana Labs CEO’su ve kurucu ortağı Raj Dutt. “Etkili açık kaynaklı yazılımların sürekli olarak piyasaya sürülmesine, pazara birçok yeni yetenek getirilmesine ve inovasyonu yönlendirmek için topluluğu ve müşterilerimizi sürekli dinlemeye kararlıyız.”genel-24