Telefon operatörlerinden taksitle alırsak iPhone 13 bize 270 Euro’ya kadar daha ucuza mal oluyor. Bu nedenle avantaj iki katına çıkar: taksit ve tasarruf kolaylığı. SOStariffe.it Gözlemevi tarafından yapılan bir araştırmadan çıkan şey budur. Mobil teklifiyle birleştirerek ve akıllı telefonun ödemesini erteleyerek (operatöre bağlı olarak 24 veya 30 ay içinde) yeni bir iPhone 13’ü taksitler halinde (Pro varyantlarını da göz önünde bulundurarak) satın almak için kullanıcılara sunulan tüm ana çözümleri analiz etti. seçilmiş) .
Operatörlerin teklifleri sayesinde akıllı telefon satın alırken tasarruf etmeniz bir yenilik gibi görünmeyebilir. Tarihsel olarak, gerçekten de bu olasılık vardı; ancak son yıllarda mobil sektördeki mali kriz sayesinde indirimler bazı durumlarda ortadan kalkacak kadar düşürüldü. Kısacası, operatörlerin iPhone 13’te terminali sübvanse etmeyi başarması hala iyi bir haber. Ve iPhone 13 serisinin bazı türevleri için tasarruf önemli. Ancak dikkatli olun: bireysel tekliflerin daha spesifik bir analizinde, yalnızca birkaçının büyük tasarruflara izin verdiği ortaya çıkıyor; diğerlerinde çok daha sınırlı veya hiç yok. Yeni iPhone 13’ün lansmanında telefon operatörleri tarafından sunulan tekliflerle yapılan karşılaştırma, Apple akıllı telefon serisinin bazı modellerinde son altı ayda fiyatların düştüğünü de doğruluyor. Ancak aynı zamanda, bazı modellerde tanıtım teklifleri sona erdikten sonra fiyat artışı kaydedildi.

taksitli iPhone 13: Operatör teklifleri nasıl çalışır?

Zamanla, telefon dahil bu teklifler yapılarında değişmeden kaldı. Yeni bir iPhone 13’ü taksitli satın almak için bu imkanı sunan operatörlerden biriyle iletişime geçmek mümkün. Şu anda tüm sanal olmayan mobil operatörler fiyat listesinde var (Iliad dahil); bu da arz ve mevcudiyet sorunlarının olduğu geçen yıla göre bir yeniliktir.Taksitli satın alma ile akıllı telefon, SIM ve müşteri tarafından etkinleştirilen mobil teklif ile birleştirilir. Cihazın satın alma maliyeti, bireysel sağlayıcının ticari tercihlerine bağlı olarak avans ve 24 veya 30 aylık taksitlere bölünür. Taksitlerin bitiminden önce cayma durumunda, kalan ücrete ek olarak ek masraflar alınabilir. taksitler. Taksitlerin ödenmesi genellikle kredi kartınızdan aylık olarak tahsil edilir. Bazı operatörler, finansal ortaklar tarafından önerilen özel teklifler sayesinde finansmanlı satın alma teklifleri de sunar. Daha nadir (iPhone’lar için, genellikle düşük kaliteli akıllı telefonlarda bulunur) banka kartı ve cari hesapla ödeme imkanı.

Ayrıntılı olarak tasarruf

Ancak belirtildiği gibi tasarruflar, seçilen iPhone 13 modeline göre değişir ve liste fiyatına kıyasla minimum %6 ile maksimum %15 arasında değişir. Maksimum tasarruf iPhone 13 128 GB ile yani operatörlerin teklifleri ile fiyat listesine göre ortalama %15 (yaklaşık 140 Euro) tasarruf etmek mümkün.Max 512 GB. Ortalama olarak, aslında, fiyat listesinde %6’lık bir tasarruf elde etmek mümkündür (yaklaşık 106 Euro’ya eşittir). Fiyat listesine kıyasla elde edilebilecek minimum tasarruf, bunun yerine iPhone 13 Pro 128 GB’ı seçerek 79 Euro’dur. Bunlar SosTariffe tarafından işlenen ortalamalardır.Operatörlerin bireysel tekliflerinin bir analiziyle, Vodafone ve Wind 3 ile iPhone 13’te 200-270 Euro ve iPhone 13’te yaklaşık 150-160 Euro’ya ulaştığımızı keşfettik. Pro ve Max. sadece iPhone 13’te tasarruf edersiniz (sabit hatlı müşteriler için 60-70 avro, aksi takdirde 30-50 avro) Iliad ile sadece 10 avro tasarruf edebilirsiniz.

Bazı iPhone 13 modelleri piyasaya sürülmekten daha ucuza, diğerleri ise daha pahalıya mal oluyor.

iPhone 13 serisi, geçen sonbahardan beri İtalya pazarında mevcut. Bu nedenle çalışma, operatörlerin geçen Ekim 2021’deki taksitli iPhone tekliflerini Mart 2022’ninkilerle karşılaştırdı. Toplanan verilerin analizi, Apple serisinin bazı modelleri için ortalama maliyetlerin düştüğünü doğruluyor. En önemli fiyat indirimi iPhone 13 128 GB ile ilgilidir. Model, Ekim ayında 831 €’nun üzerindeki ortalama maliyetten Mart 2022’de (avans ve taksitlerin toplamı dikkate alındığında) 802 € ortalama maliyete çıktı. Ancak bazı modellerde fiyatlar lansmanda sunulan tekliflere göre arttı. En büyük artışlar iPhone 13 Pro 256 GB (+53,76 Euro toplam harcama) ve iPhone 13 Pro Max 512 GB (+58,43 Euro) tarafından kaydedildi.genel-18