Rusya’da, sözde Federal İcra Servisi adına büyük bir kimlik avı postası var. Bu, Sberbank’ın basın servisi tarafından bildirildi.Sahte e-postalarda, dolandırıcılar, otomatik izleme sisteminin muhatabın vergi ve vergi borçlarını tespit ettiğini bildiriyor.

Bölümün yazı tipini, tasarımını ve logolarını kopyalayan mektupta, borçlunun federal kötü niyetli mükellefler siciline girilebileceğini ve hesaplarının ve kartlarının bloke edilebileceğini de söylüyor. Bunu önlemek için, yakın gelecekte mektuptaki bağlantıyı izlemeniz, web sitesinde kart bilgilerinizi belirtmeniz ve “borcunu ödemeniz” gerekiyor.

Mektubun bağlantısının yönlendirdiği sayfa dolandırıcılara aittir ve var olmayan borç miktarı, Federal İcra Hizmeti (FSSP) lehine değil, karttan hesaplarına borçlandırılacaktır.

Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Stanislav Kuznetsov şunları söyledi:

Hileli e-postalarda dikkat etmeniz gereken ilk şey: Kural olarak, kişisel bir mesaj içermezler. Özellikle devlet organlarından geldiği iddia edilen herhangi bir bilginin, örgütün resmi irtibatları kullanılarak iki kez kontrol edilebileceğini ve yapılması gerektiğini unutmayın. Bilgilerin doğruluğundan emin olana kadar hiç kimseye hiçbir bahane ile para transferi yapmayın.genel-22

Bir cevap yazın