Christopher Walken’in her şeyi daha iyi hale getirdiği neredeyse evrensel bir gerçektir. Bir müzik videosu, bir skeç komedisi ya da uzun metrajlı bir film olsun, işin içine Oscar ödüllü oyuncu girdiğinde her şey biraz daha havalı oluyor. Amazon serisi haydutlar diğer tüm türler için olduğu gibi İngiliz suç komedileri için de geçerli olduğunu kanıtlıyor.

Emmy ödüllü Stephen Merchant (OfisEkstralarhaydutlar İngiltere’nin Bristol kentinde birlikte toplum hizmeti yapmaya zorlanan yedi yabancıyı takip ediyor. Temizledikleri binada bir çanta dolusu para keşfettiklerinde, aralarındaki farklılıkların üstesinden gelip hayatta kalamayacaklarını test eden bir dizi olay başlar.

Walken dizide bir oyuncu kadrosuna katılıyor ve kızının ailesine hapishanede kaldıktan sonra yeniden katılan dolandırıcı Frank Sheldon’ı canlandırıyor. Topluma olan borçlarını ödeyen uyumsuzlar ekibinde ayrıca beceriksiz avukat Greg (Merchant tarafından oynanır), kleptoman Rani (Rhianne Barreto), işadamı John (Darren Boyd), aktivist Myrna (Clare Perkins), etkileyici Gabby (Eleanor Tomlinson) ve genç kız kardeşine bakarken cezasını çeken yerel baş belası Christian (Gamba Cole).

Amazon Prime Video hakkında daha fazla bilgi

Dizideki en yüksek profilli aktör olmasına rağmen (ve izlemesi her zamanki gibi eğlenceli), Walken asla etrafındaki yetenekli oyuncu kadrosunu gölgede bırakmıyor. Ne’er-do-wells adlı ünvanlı grubun her bir üyesi, bol miktarda arka plan besleyici dikkat çekiyor ve bu, dizi ilerledikçe onları neşelendirmemeyi zorlaştırıyor – bu, sıradan ırkçılığı onu sert yapan Boyd’un karakterine bile gidiyor. en iyi gününde bile satar.

Bir kadın, The Outlaws'da bir toplum hizmeti ekibi üyesinin fotoğrafını çekiyor.

Yine de Walken büyüleyici ve oyuncu kadrosunun her üyesi kendi yolunda parıldasa da, birlikte olduklarında en iyi durumdalar – ister kişilikleriyle çelişen küçük kümeler halinde, ister beklenmedik şekillerde birbirlerinden sıçramalarına neden olan daha büyük gruplar halinde olsunlar. Tüccar, büyük kahkahalara neden olan küçük takasların ustasıdır ve bu anlar, dramanın içine düştüğü her seferinde diziyi ileriye taşır.

Sezonun altı bölümü boyunca, haydutlar zaman zaman dramatik inandırıcılığını oluşturmak için umutsuz görünüyor, ancak ana anlatı dizisinde çok uzun süre kaldığında, bir uyuşturucu baronunun çalınan parasını, yerel kolluk kuvvetlerinin soruşturmasını ve grubun karşılaştığı ahlaki ikilemi içeren bir konu üzerinde durduğunda durma eğilimi gösteriyor.

Stephen Merchant ve Christopher Walken, The Outlaws'dan bir sahnede konuşuyorlar.

Neyse ki, mizahın gücü herhangi bir kaba olay örgüsünü telafi ediyor, çünkü birincil suç anlatısı sona erdiğinde, çözüm tamamen tatmin edici değil. Bunun yerine, karakterlerin nihayet farklılıklarının üstesinden geldiğini görmek, parayı kimin elde edeceğinden bağımsız olarak, serideki hikaye yayları için daha ödüllendirici bir doruk noktası olur.

Serinin yetenekli, sonsuz eğlenceli kadrosu, nihayetinde en büyük satış noktasıdır. haydutlar, ve bundan ne kadar keyif alacağınız, büyük olasılıkla bir tutam komedi içeren bir suç draması mı yoksa bir tutam suç draması içeren karakter tabanlı bir komedi mi aradığınıza bağlı olacaktır. İkincisiyse, bir ziyafet içindesiniz, ancak birincisiyse, dizinin tadını çıkarmak için biraz daha fazla çalışmanız gerekebilir. Öyle bile olsa, sevilecek çok şey var haydutlar Beklentileriniz ne olursa olsun ve şovun yetenekli oyuncu kadrosu – tabii ki Walken dahil – iyi bir diziyi daha da iyi hale getiriyor.

1. sezon haydutlar 1 Nisan’da Amazon Prime Video’da gösterime giriyor.


genel-19

Bir cevap yazın