April Fools’ Day genellikle arkadaşlar ve sevdikleriniz arasında biraz gülmek ve eğlenmek için kutlanır. Ancak bir süredir, teknoloji şirketleri ve yeni başlayanlar, insanları bazı zararsız şakalarla kandırma eğilimini başlattı. Teknoloji devlerinin bazı esprileri ve püf noktaları genellikle ilk etapta gerçek duyurular olarak kabul edildi. Yine de, takvime bir kez baktığınızda, insanların cesaretlerini kırmak için değil, hayatlarına biraz mizah katmak için basitçe kandırdıklarını anlamak kolaydır.

Neyse ki, şirketlerden gelen en son 1 Nisan şakaları, koronavirüs pandemisi nedeniyle Google dahil teknoloji devleri tarafından 1 Nisan şakalarının iptal edilmesiyle sonuçlanan iki yıllık test sürelerinden sonra geldi.

İşte Xiaomi, Nothing ve daha fazlası gibi şirketlerin bu yıl 1 Nisan şakalarından nasıl kurtulduğuna bir göz atın.

Xiaomi yeni bir tablet piyasaya sürmeye başladı

Bu haftanın başlarında, Xiaomi alay etmeye başladı Birçoğunun yeni Xiaomi Pad modelleri olarak kabul ettiği yeni ürününün lansmanı. Ancak Çinli şirket, bu tür ayrıntıları doğrulamak yerine çok farklı ‘tabletlerin’ piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Xiaomi, Mi hayranlarının güvenini artırmak için yeni “Mint Tabletleri” piyasaya sürdüğünü söylüyor. Şirket, – merak ediyorsanız – gerçekte satışa çıkmadığı tabletlerin kutusunu gösteren bir video promosyonu bile yayınladı.

Oppo yeni cihazını tanıttı

Bu sefer 1 Nisan şakalarını benimseyen ve Oppo Gotcha adlı küçük bir cihazı sergileyen sadece Xiaomi değil, aynı zamanda yerli rakibi Oppo da oldu.

Oppo Gotcha, 1.422Hz yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olacak. Şirket, teaser’ında ayrıca 11’e kadar genişletilebilen ve “çok tıklamalı bir düğmeye” sahip çift stereo hoparlörle geliyor. Yine de, bir 1 Nisan şakasından başka bir şey değil.

Hiçbir Şey Başka (1) Telefon

OnePlus Kurucu Ortağı Carl Pei’nin Nothing’i de bu yılki 1 Nisan şakalarına Another (1) adlı bir telefon takarak katıldı. Şirketin gerçek akıllı telefonu Nothing Phone 1’i bu yıl yaz aylarında piyasaya sürmesi bekleniyor.

Hiçbir şey aslında düzenli olarak yeni telefonlar piyasaya süren akıllı telefon şirketlerine girmeye çalışmıyor. Bu yıl yeni teklifini getirerek akıllı telefon pazarındaki monotonluğu kırmayı iddia etti.

Zomato, kullanıcıların sahte siparişlerle arkadaşlarına şaka yapmasına izin veriyor

Xiaomi, Oppo ve Nothing’in aksine Zomato, hiçbir yeni ürün için yanlış vaatlerde bulunmuyor. Bununla birlikte, gıda dağıtım toplayıcısının koşma Uygulamasında, kullanıcıların sahte bir sipariş teslim mesajı paylaşarak arkadaşlarına şaka yapmalarını sağlayan bir hizmet.

Mesaj, alıcının siparişlerini takip etmesine izin veriyormuş gibi görünen bir bağlantı taşır. Ancak, sizi “Şaka yaptınız!” yazan bir ekrana getiriyor. Gadgets 360’ın bu özelliği uygulamada doğrulayamadığı unutulmamalıdır.

1 Nisan dünyanın bazı bölgelerinde, özellikle de ABD’de yeni başladığından, önümüzdeki saatlerde küresel teknoloji şirketlerinden gelen bazı şakaların daha ortaya çıkmasını bekleyebiliriz. Onları ciddiye almamalı ve içlerinde saklı olan şakayı takdir etmeli ve kıkırdamamalısınız.
genel-8

Bir cevap yazın