Samsung, ABD’de kendi kendini onarma programını başlattı. Samsung Galaxy akıllı telefon kullanıcılarının, Güney Koreli teknoloji şirketi tarafından sağlanan parçalar ve kılavuzlar aracılığıyla telefonlarını kendilerinin tamir etmesine olanak sağlayacak. Samsung, bunun “tüketicilerin ürünlerinin ömrünü uzatmaları için daha fazla yol yaratma” konusunda ileriye doğru bir adım olduğunu iddia ediyor. Şirket, bu program için çevrimiçi bir onarım topluluğu olan iFixit ile işbirliği yapıyor. Samsung’un halihazırda ABD’de geniş bir aynı gün servis ağının yanı sıra ülkenin bazı bölgelerinde bir saatlik sürüş mesafesinde yüz yüze servis hizmetine sahip olduğu belirtilmelidir.

göre Blog yazısı Samsung’un kendi kendini onarma programı, ilk olarak Galaxy S20 ve Galaxy S21 serisi akıllı telefonların yanı sıra Galaxy Tab S7+ için geçerli olacak. Samsung kesin bir tarih vermedi ancak programın “bu yaz” başlayacağını söylüyor. Müşteriler orijinal cihaz parçalarına, onarım araçlarına ve sezgisel, görsel, adım adım onarım kılavuzlarına erişebilecek. Samsung, bu programda iFixit ile işbirliği yaptığını söyledi.

Ayrıca Galaxy S20 ve Galaxy S21 serisi akıllı telefon sahipleri ekran aksamlarını, arka camı ve şarj bağlantı noktalarını değiştirebilecek. Kullanılmış parçalar “Sorumlu geri dönüşüm için Samsung’a” iade edilebilir. Güney Koreli şirket, gelecekte kendi kendine onarımı daha fazla cihaza genişletmeyi planladığını söyledi. Samsung zaten ABD’de aynı gün hizmetin yanı sıra “We Come To You Vans” hizmetini de sunuyor.

Bu arada, Rusya’da Samsung Galaxy A72 bildirildiğine göre donanım yazılımı sürümü A725FXXU4BVC1 ile bir yazılım güncellemesi alma. Güncelleme, genel hata düzeltmelerinin yanı sıra cihaz kararlılığı iyileştirmelerinin yanı sıra 50’den fazla gizlilik ve güvenlik açığını giderdiği söylenen Mart 2022 güvenlik düzeltme ekini içeriyor. Ülkedeki kullanıcılar şuraya giderek güncellemeyi kontrol edebilir: Ayarlar > Yazılım güncelleme > İndir ve kur. Güncellemenin yakında diğer ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor.
genel-8

Bir cevap yazın