Weird West, WolfEye Studios ve Devolver Digital’den sürükleyici bir aksiyon RPG simülasyonudur. Bu, yılın en sevdiğimiz yayınlarından biri ve düşüncelerimizi okumak istiyorsanız, incelememize göz atmayı unutmayın. Başlık çok zorlu değil ve çeşitli sistemlerde iyi çalışıyor, ancak sağlam performansa rağmen oyunda eksik olan bazı ayarlar var. Weird West renk sapması efektini devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Garip Batı Kromatik Sapma Etkisini Devre Dışı Bırak

Kromatik Sapma, birçok geliştiricinin sanatsal amaçlar için kullandığı bir işleme sonrası etkisidir. Görsel netliği engeller, bu yüzden birçok oyuncu bunu uzak tutmayı tercih eder. Maalesef devre dışı bırakma seçeneği oyun içi ayarlarda mevcut değil. Ancak, yapılandırma dosyalarını düzenleyerek ondan kurtulabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Açık Windows Çalıştır ya basarak pencereler + r tuşları birlikte veya içinde arayarak Windows Arama
  • Aşağıdaki adresi girin ve Tamam’a basın
%LOCALAPPDATA%NovaSavedConfigWindowsNoEditor
Çalıştır'ı kullanarak Winodws'ta farklı konumlara erişebilirsiniz.
Garip Batı Koşuda
  • Burada, aç Engine.ini gibi bir metin düzenleyici kullanarak dosya not defteriveya not defteri++
Bu, ayarlar için düzenlemek istediğiniz Engine.ini dosyasıdır.Bu, ayarlar için düzenlemek istediğiniz Engine.ini dosyasıdır.
Weird West için Engine.ini dosyası
  • Şimdi, dosyanın altına aşağıdaki satırları ekleyin
[SystemSettings]
r.SceneColorFringeQuality=0
Bu satırları Engine.ini dosyasına eklemek, Kromatik Sapma efektini kaldıracaktır.Bu satırları Engine.ini dosyasına eklemek, Kromatik Sapma efektini kaldıracaktır.
Satırların eklendiği Engine.ini dosyası
  • Dosya ‘yı kaydet (Ctrl+S) ve çıkış

Yapmanız gereken tek şey bu ve oyunu bir sonraki başlatışınızda, herhangi bir renk sapması olmadan çalışacaktır.

Karşılaştırmalı Çekimler

Efektin etkinleştirildiğini ve devre dışı bırakıldığını gösteren birkaç çekim.

Oyun varsayılan olarak böyle görünüyorOyun varsayılan olarak böyle görünüyor
Kromatik Sapma AÇIK
Weird West renk sapması efektini devre dışı bıraktığınızda oyun böyle görünürWeird West renk sapması efektini devre dışı bıraktığınızda oyun böyle görünür
Kromatik Sapma KAPALI

Aynı karşılaştırmayı şuraya yükledik: Imgslive bunu şuradan kontrol edebilirsiniz: aşağıdaki bağlantı.

Efekti tekrar etkinleştirmek isterseniz, adımları tekrar takip edebilir ve daha önce eklediğiniz satırları kaldırabilirsiniz.

Oyun şu anda birçok platformda mevcut ve Xbox Game Pass’e abone olduysanız, artık aboneliğin bir parçası olarak oynayabilirsiniz. Şu anda, başlık bir “Çok pozitif” Steam’deki kullanıcılardan puan ve benzer eleştirmenlerden oldukça olumlu yorumlar.

Bu kılavuzun yardımcı olduğunu umarız ve PC’de Weird West renk sapması efektini devre dışı bırakmışsınızdır. Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlarda onlara sormaktan çekinmeyin.oyun-5

Bir cevap yazın