Meclis Gözetim ve Reform Komitesi, Amazon’un şiddetli hava olayları etrafındaki işçi uygulamaları hakkında bir soruşturma başlattı ve geçen kış bir kasırga grevinde altı kişinin öldüğü şirketin Illinois deposuna odaklandı.

Komite, önümüzdeki iki hafta içinde Amazon’dan belge ve iletişim kayıtları istiyor. bir mektup Temsilciler Carolyn B. Maloney (D-NY), Alexandria Ocasio-Cortez (D-NY) ve Cori Bush (D-MO) tarafından imzalandı ve Perşembe günü Amazon CEO’su Andy Jassy’ye gönderildi.

Mektupta, kasırga bölgeyi vurdukça Amazon’un çalışanları işten ayrılmaları halinde işten çıkarmakla tehdit ettiği ve teslimat görevlilerinin aktif bir kasırga uyarısı olsa bile Amazon’un onayı olmadan sürücüleri geri aramalarına izin verilmediği bildiriliyor. Fırtına, bir Amazon deposuna çarparak çöktü ve altı kişiyi öldürdü.

Komite, Amazon’dan kapsamlı miktarda bilgi istiyor – mektup, şirketin acil durum hazırlık gereksinimleri, Edwardsville’de gerçekleştirdiği tatbikatlar ve “yönetim personeli, çalışanlar veya yükleniciler arasındaki istihdam sorumlulukları ve şirketle ilgili tüm iletişimlerin günlükleri hakkında belgeler talep ediyor. diğer şeylerin yanı sıra şiddetli hava olayları sırasında protokol”.

Kanun koyucular ayrıca, Amazon’un Edwardsville’deki olaylarla ilgili şirket içi incelemeleri veya soruşturmaları hakkında belgelerin yanı sıra Illinois ve diğer yerlerde karşılaşılan disiplin çalışanları ve müteahhitler hakkında bilgi istiyor. Amazon’un belgeleri 14 Nisan’a kadar sunması isteniyor.

Yasa koyucular ayrıca diğer Amazon depolarında ortaya çıkan endişeleri de gündeme getiriyorlar – bazı bilgi talepleri, Amazon personeline Kaliforniya’daki orman yangınları, Washington ve Oregon’daki aşırı sıcak hava dalgaları ve 2017 ve 2018’deki kasırgalar sırasında çalışmaya devam etmeleri söylendi.

Bu, Amazon’un Edwardsville’deki depo uygulamalarına yönelik ilk hükümet soruşturması değil. Aralık ayında iki grup milletvekili cevap talep eden mektuplar gönderdi ve Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi (OSHA) kendi soruşturmasını başlattı.

Amazon hemen yanıt vermedi Verge’nin yorum talebi, ancak sözcülerinden biri söylenmiş New York Times: “Odak noktamız, çalışanlarımızı ve ortaklarımızı, sevdiklerini kaybeden aileleri, çevredeki toplumu ve kasırgalardan etkilenen herkesi desteklemeye devam ediyor. Bu mektuba zamanı gelince yanıt vereceğiz.”genel-2

Bir cevap yazın