Bu sayfadaki bağlantılardan alışveriş yaparsanız komisyon kazanabiliriz.

Pixel'in Bir Bakışta widget'ında yeni özellik yüzeyleri

Çoğunlukla Pixel telefonlarla ilişkilendirilen ikonik “Bir Bakışta” widget’ı, Google daha da kullanışlı hale getirmek için. Özellikte yapılan en son değişiklikler, kullanıcıların Google Takvim uygulamasına gönderilmek üzere widget’taki tarihe dokunmasına olanak tanır. Widget’ta sıcaklık veya hava durumu bilgilerine dokunmak sizi tahminler, mevcut koşullar ve daha fazlasını içeren daha ayrıntılı bir hava durumu sayfasına götürecektir.
Bir Bakışta’nın yeni özelliklerinden biri, bir sonraki uçuşunuz için biniş kartını bir QR kodu biçiminde widget’ta gösterme özelliğini içerir. Biniş kartını ahize ekranında taşımanın ne kadar yararlı olacağını bir düşünün. Widget ayrıca en son ayarladığınız zamanlayıcı, yaklaşan uyku saatiniz, kapı zili kamerasından görüntüler, fitness uygulamalarınızdan gelen bilgiler ve daha fazlasıyla ilgili verileri gösterebilir.

Pixel 6’yı şimdi alın

Ve şimdi, başka bir Yeni Bir Bakışta özelliğinin kullanıma sunulduğu görülüyor. Reddit kullanıcısı mattbxd, Bluetooth bağlantılı cihazı ve mevcut pil ömrü hakkında bilgi aktaran widget’ı gösteren bir çift ekran görüntüsü yayınladı. Ne yazık ki, Redditor’a göre, veriler ilk ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra kayboldu.

Çalışması için özelliğin açık olması gerekir, işte yapmanız gerekenler. Kilidi açık ekranınızdan Bir Bakışta widget’ına uzun basın. Dişli simgesi ve üzerinde “özelleştir” kelimesi bulunan baklava şeklinde küçük bir açılır pencere belirecektir. Üzerine dokunun ve Ana ayarlar adlı bir sayfa göreceksiniz. Bir Bakışta ile aynı hizada olan dişli simgesine basın ve bir geçiş anahtarı ile widget için mevcut özelliklerinizden bazılarını göreceksiniz.

İstediklerinizin açık olduğundan emin olun. Ekranın altında “Daha fazla özellik görün” yazan bir başlık bulunur. Üzerine basın ve daha fazla Bir Bakışta yetenekleri için geçişler göreceksiniz. Yine, istediklerinizin açık olduğundan emin olun.

Henüz herkes Bağlı cihazlar geçişini almamıştır; bu, Google’ın hala kullanıma sunduğu anlamına gelir. Telefonunuza gelip gelmediğini görmek için bunu birkaç günde bir kontrol etmek isteyebilirsiniz.telefon-1

Bir cevap yazın