Windows 10’da varsayılan uygulamaları ve tarayıcıları değiştirmek oldukça kolay ve anlaşılırdı, ancak bir nedenden dolayı, Windows 11’de Microsoft, süreci biraz daha karmaşık hale getirdi ve o kadar açık değil, bu yüzden teknoloji konusunda bilgili olmayan ve tam olarak keşfetmemiş olanlar için Windows 11’in ayarları, zahmetli olabilir.

Ancak iyi haberler var çünkü Windows 11’e yönelik yeni bir güncellemede Microsoft, kullanıcıların platformdaki varsayılan tarayıcılarını değiştirmelerini artık çok daha kolay hale getiriyor. Kullanıcıların tek yapması gereken, Windows 11 ayarlarında varsayılan uygulamalar bölümüne gitmek, kendi seçtikleri tarayıcıyı aramak ve kullanıcıların bunu varsayılan olarak ayarlamasını sağlayan bir düğmeyi tıklamaktır.

Bundan önce, kullanıcılar başlangıçta varsayılan tarayıcılarını seçemezlerse, ayarlara dalmaları ve uygulamaların protokolleri işleme biçimini değiştirmeleri gerekir; bu, söylediğimiz gibi bazı kullanıcılar için en belirgin olmayabilir. Microsoft’un gerçekten de kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dinlediğini gösteren bu değişiklikleri görmek güzel.

KB5011563 güncellemesinin isteğe bağlı bir güncelleme olduğunu unutmayın; bu, Microsoft’un kullanıcıların güncellemeyi yüklemesini zorunlu kılmadığı anlamına gelir; bu nedenle, bu değişikliklerden yararlanmak istiyorsanız güncellemeyi manuel olarak kontrol etmeniz ve bilgisayarınızı güncellemeniz gerekir.

dosyalandı bilgisayarlar. Microsoft, Windows ve Windows 11 hakkında daha fazlasını okuyun. Kaynak: sınırgenel-1

Bir cevap yazın