Google, Workspace paketi için bir dizi güncellemenin kapağını kaldırdı. verimlilik ve işbirliği yazılımı ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. hibrit çalışma çağ.

Bazı yükseltmeler, sırasında emojilerle tepki verme yeteneği gibi küçüktür. görüntülü toplantılarancak diğerleri, çalışanların paylaşılan belgeler üzerinde işbirliği yapma şekli üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir, sunumlar ve elektronik tablolar.

En önemlisi, Google entegre edeceğini söylüyor Tanışmak doğrudan içine Dokümanlar, Çarşaflar ve Slaytlar önümüzdeki haftalarda izin verecek Google Çalışma Alanı kullanıcıların bir proje üzerinde işbirliği yaparken hızlı bir şekilde toplantı başlatmasını sağlar. Geleneksel ekran paylaşımından farklı olarak, video beslemeleri, ekibin üzerinde çalıştığı içeriğin yanında konumlandırılan özel bir kenar çubuğuna yerleştirilecektir.

Karma çalışma için Google Workspace

2006’da G Suite’in doğuşundan bu yana Google, Word, PowerPoint, Excel vb.’yi barındıran ünlü Microsoft 365 paketine karşı çıkarak ofis yazılımı alanında doğrudan Microsoft ile rekabet etti.

Microsoft’un sunduğu ürünlerin tanımlayıcı özelliklerinden biri, uygulamalar ve hizmetler arasında sıkı entegrasyon olup, çoğu kişinin Windows işletim sistemine kadar uzanmasıdır. iş bilgisayarları koşmak. Her ne kadar Google, bulut tabanlı model söz konusu olduğunda Microsoft’taki yürüyüşü çalsa da, bireysel G Suite uygulamaları tarihsel olarak çok daha yalıtılmış hissettiler.

Ancak Google, 2020’de üretkenlik paketini Workspace olarak yeniden markalaştırdığında, şirket, çeşitli üretkenlik uygulamaları arasındaki birlikte çalışabilirlik düzeyini geliştirerek daha “derinlemesine entegre bir kullanıcı deneyimi” oluşturmak için ortak bir çaba göstereceğini duyurdu.

Google Workspace güncellemelerinin en son turu, çalışanların hibrit bir çalışma ortamında üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olacak işlevsellik oluşturmak için paketin tüm genişliğinden yararlanarak bu hedefe ulaşmak için adımlar atıyor.

Workspace ofis yazılımıyla yeni sinerjilere ek olarak, Google Meet, önümüzdeki ay Chrome kullanıcılarının diğer tarayıcı sekmelerinin üzerine oturan kayan bir toplantı penceresi açmasına olanak tanıyan yeni bir resim içinde resim moduna da sahip olacak.

Güvenlik açısından, Google, Mayıs ayında Meet aramaları için istemci tarafı şifrelemeyi başlatacak ve isteğe bağlı uçtan uca şifrelemeyi yıl sonuna kadar takip edecek ve hizmeti Teams ve Zoom ile eşit hale getirecek.

Bu arada, eşzamansız işbirliğini desteklemek için Google, Spaces mesajlaşma platformu için bir dizi güncelleme hazırlıyor. En önemlisi, şirket, kullanıcıların en alakalı konuşmaları ortaya çıkarmasına ve görünüşe göre çok talep edilen bir yükseltme olan Slack benzeri satır içi mesaj dizisini kullanıma sunmasına yardımcı olmak için arama işlevini geliştiriyor.

“Normalliğe dönüşün umut verici işaretlerinden biri, birçok müşterimizin ofislerine geri dönme planları yaptığını görmek. Ve hibrit çalışmayı herkes için daha adil ve üretken bir deneyim haline getirecek stratejiler istiyorlar. Ayrıca Nisan ayı başlarında hibrit çalışmaya geçişimize de başlıyoruz” dedi.

“Bunun için hazırlanırken, birlikte çalışmanın yeni yolları ve hibrit modellerin sürdürülebilir norm haline gelme potansiyeli için bir iyimserlik zamanı gibi geliyor. İyi tasarlandığında hibrit bir model, çalışanlara ellerinden gelenin en iyisini her yerden sunma esnekliği verirken, onları yüz yüze işbirliğinin gücü için düşünceli bir şekilde bir araya getiriyor.”genel-6

Bir cevap yazın