Apple Studio Display (2022) – En iyi fiyatlar:


 • LDLC

  1749.00


 • Cindirim

  1749.00

Şirket, güçlü M1 Max ve Ultra işlemcilerine sahip yeni Mac Studio’yu duyurduğu sırada, 27 inç Intel tabanlı iMac’in Apple Store’dan kaybolmasıyla pek çok kişi şaşırdı. Mac Studio açıkça iMac’in yerini alacak ama elbette 27 inç iMac’in önemli bir tasarım özelliği olan yerleşik 5K ekrandan yoksun ve aynı zamanda popülaritesinde önemli bir faktör.

Yeni Studio Display açıkça bu boşluğu doldurmayı amaçlıyor. Ancak, yüksek fiyatı – neredeyse hepsi bir arada iMac’inki kadar yüksek – ve başlangıçtaki bazı sorunlar, Mac Studio ile aynı sıcak karşılamayı almadığı anlamına geliyordu.

korkunç fiyatlar

Yakın zamanda üretimine son verilene kadar, Apple’ın 27 inç iMac’i, tabii ki 5K ekranın yanı sıra işlemci, GPU, RAM ve depolama dahil olmak üzere 2.599 $’lık bir başlangıç ​​fiyatıyla satılıyordu. iMac.

Öte yandan yeni Studio Display sadece 5K ekran sunuyor ve başlangıç ​​fiyatı 1.749 Euro. Bu fiyata, bir VESA montaj adaptörü veya ekranın yüksekliğini değil, ekranın eğimini ayarlamanıza izin veren bir taban standı dahildir. Ekranın yüksekliğini ayarlamak istiyorsanız ki ki birçok kişi bunu yapıyor, ister bir yığın kitap üzerinde dengeleyebilir ya da elinizi tekrar cebinize koyarak kendinize Apple standı verebilirsiniz, eğimi ve yüksekliği ayarlanabilir.

Bununla birlikte, her iki montaj da dönüşe izin vermez. Yansımaları azaltan ve ekstra birkaç yüz Euro’ya mal olan bir “nano dokulu” cam panel tercih etmek de mümkündür. Apple tarafından talep edilen 1.749 Euro ile 2.499 Euro arasında değişen fiyatların aynı fikirde olmadığını söylemeye gerek yok.

Apple’da yapılan tasarım

Studio Display’in tasarımı, geçen yılki yenilenen 24 inç iMac M1’in liderliğini açıkça takip ediyor ve öncekinin 27 inç ekranı sadece 18 mm kalınlığında. Panel, önceki iMac modellerinden çok daha dar kenarlara sahiptir ve stand tabanı yatar koltuğuna (24,5 inç x 18,8 inç x 6,6 inç) monte edildiğinde toplam ekran boyutunu 623 mm genişliğe, 478 mm yüksekliğe ve 168 mm derinliğe düşürür. 27 inç iMac’ten daha keskin açılara (Apple’ın şu anki tasarım fetişi) sahiptir, ancak ekran paneli birçok yönden eski iMac’inkine çok benzer.

5K çözünürlük (5120 x 2880, 217.6 ppi) canlı renklerle parlak, net bir görüntü sunduğundan ve iMac gibi profesyonel video düzenlemede kullanılan DCI-P3’ü desteklediğinden bu kötü bir şey değil. Görüntü kalitesi, genel ofis kullanımının yanı sıra çok çeşitli grafik ve tasarım uygulamalarına kesinlikle uyacaktır ve Mac’in Ekran Tercihleri ​​panelinde, farklı görevler ve iş akışları için uygun çeşitli renk ön ayarları seçmenize olanak tanıyan basit bir açılır menü bulunur. .

Stüdyo Ekranı ayrıca iMac’ten daha parlaktır (500 yerine 600 nit), ancak HDR’yi veya en yeni iPhone ve iPad modellerinin 120 Hz ProMotion yenileme hızını desteklemiyor. Apple öyle olduğunu düşünüyor gibi görünüyor. İronik olarak, Stüdyo Ekranı, ekranın kendisini tamamlayan ekstra özellikler tarafından kullanılır. Ekranın arkasında, onu bir ana Mac’e bağlamak için kullanılan ve gerektiğinde bir dizüstü bilgisayarı 96W’ta şarj edebilen bir Thunderbolt 3 bağlantı noktası var.

İyi stoklanmış bir bağlantı

Studio Display ayrıca çevre birimlerini ve aksesuarları bağlamak için üç adet USB-C bağlantı noktasına sahiptir ve bu, benzer USB hub’ları birçok modern monitörde yaygın olmasına rağmen kesinlikle kullanışlıdır. Merakla, Apple tarafından sağlanan Thunderbolt kablosunu kullanırken Studio Display’in Thunderbolt 3 donanımlı bir Windows PC ile çalışmadığını gördük. Ancak, üçüncü taraf Thunderbolt 4 kablosu sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor.

Kompakt tasarımına rağmen, Studio Display altı hoparlörlü, dört woofer’lı ve iki tweeter’lı bir sistemi bir araya getirmeyi başarır ve ince ekran panelinin sınırlı alanı göz önüne alındığında etkileyici ses kalitesi ve çok saygın bas sunar. .

Apple Stüdyo Ekranı (2022)

Apple Studio Display (2022) – En iyi fiyatlar:


 • LDLC

  1749.00


 • Cindirim

  1749.00

“Yeni normal” ve hibrit çalışma açısından Studio Display ayrıca 12 MP web kamerası ve video konferans için üç mikrofon barındırıyor. Apple’ın A13 Bionic işlemcisi (giriş seviyesi iPad’de kullanılanla aynı yonga seti) tarafından kontrol edilen bu öğeler, her zaman görüntünün merkezinde kalmanız için kameranın otomatik olarak kaydırmasını sağlayan Center Stage işlevi gibi işlevler sunar. Bu, örneğin bir sunum yapmak gibi bir video görüşmesi sırasında hareket etmeniz gerektiğinde kullanışlıdır. A13 Bionic ayrıca hüzme oluşturan mikrofonları da kontrol ederek hareket ederken sizi takip etmelerini sağlar ve arka plan gürültüsünü azaltır.

Kalıcı hatalar

Ancak, bu özelliklerin yalnızca MacOS Monterey 12.3 veya sonraki sürümünü çalıştıran Mac’lerde veya iPadOS 15.4 veya sonraki sürümünü çalıştıran iPad’lerde çalışacağını ve Studio Ekranına bağladığınız bir Windows PC ile çalışmayacağını unutmayın.

Web kamerası görüntü kalitesi sorunları bildirildi ve Apple’ın sorunu çözmek için bir yazılım güncellemesi sözü vermesine neden oldu. Adil olmak gerekirse, Studio Display’in web kamerası, eski MacBook Air’in 720p web kamerasından gözle görülür şekilde daha parlak ve netti, ancak açıkça düzeltilmesi gereken, görüntüyle örtüşüyor gibi görünen bazı belirgin tanecikler olmasına rağmen.

Web kamerasını görüntülü aramalar için kullanmak, standart Studio Display’in ekranın yüksekliğinin ayarlanmasına (veya bu konuda döndürülmesine) izin vermediğinin de altını çizdi; bu, görüş açılarını ayarlamaya çalışırken garipti. Yukarıda belirtildiği gibi, 105 mm yükseklik ayarına izin veren bir stand size birkaç yüz dolar daha pahalıya mal olacaktır.

Studio Display, ek video konferans odaklı özellikler ve etkileyici bir altı hoparlör sistemi ile tamamlanmış, masaüstü veya dizüstü bilgisayar Mac ile kullanım için çekici bir harici monitördür. Apple’ın 4,999 dolardan başlayan 6K Pro Display XDR’sinden önemli ölçüde daha ucuz ve açıkça ileri teknoloji (ve şimdilik Intel tabanlı) Mac Pro kullanıcıları yerine mevcut iMac kullanıcılarını ve evden çalışan kişileri hedefliyor. Bununla birlikte, Studio Display, diğer üreticiler tarafından çok daha uygun fiyatlarla satılan rakip ekranlar bir yana, Apple’ın iMac’iyle karşılaştırıldığında bile hala pahalı görünüyor.

Kaynak: ZDNet.comgenel-15

Bir cevap yazın