Minecraft biyomları çok geniştir, çeşitlidir ve kesinlikle ihtiyacınız olan şeylerle doludur. Minecraft’taki her dünya rastgele oluşturulduğundan, aradığınız Minecraft biyomunu nerede bulacağınız konusunda hiçbir zaman garanti yoktur, ancak yeterince dikkat ederseniz izleyebileceğiniz ipuçları olabilir.

Bulmak için her zaman dışarı çıkmaya ve yerin üzerini keşfetmeye değer. Minecraft biyomları yumurtladığınız yere yakın olanlar. Her biri, ister Ender Dragon’u yenmek için, ister sadece ülkedeki en iyi Minecraft evini yaratmak için olsun, yolculuğunuzda ihtiyaç duyabileceğiniz farklı kaynaklar sunar. Her biyom ayrıca farklı yaratıkları, NPC’leri ve potansiyel ganimetleri de barındırır. Bu, ilerlemeniz için hepsini bulmak nadiren gerekli olsa da, işleri biraz daha kolaylaştırabileceği anlamına gelir.

Pek çok farklı Minecraft biyomu mevcut olduğundan, hepsini ve içerdiklerini hatırlamak inanılmaz derecede zor olabilir. Aramızda kim oyunlarda rastgele şeylerin ansiklopedik hafızasına sahip? Bu nedenle, boş zamanlarınızda incelemeniz ve bilmeniz gereken her şeyi bulmanız için onları kullanışlı bir makale haline getirdik.

Minecraft Biyomları

Minecraft’taki tüm birincil biyomlar şunlardır:

ovalar

Ovalar, biyomların en temelidir ve muhtemelen en çok göreceğiniz yerdir. İnşa etmeniz veya kazmanız için çimen ve toprakla dolu geniş alanlar sunmanın yanı sıra, farklı çiftlik hayvanları ile doludurlar ve çoğu zaman şunları içerebilirler: köyler de. Ayçiçeği ovaları adı verilen ve şok edici bir şekilde ayçiçekleriyle dolu bir ova alt türü de vardır.

Bataklığın ortasındaki küçük bir göl, birçok Minecraft biyomundan biri

Bataklık

Bataklıklar biraz ova gibidir, ancak birkaç ağaç daha olma eğilimindedir ve hem çim hem de su biraz renksiz olacaktır. Tüm sığ su sayesinde kil burada kolayca bulunabilir, ayrıca bataklıklarda hem balçık hem de cadı kulübeleri bulabilirsiniz. Burası aynı zamanda harika bir yer Minecraft balçık çiftliği.

Ağaçlarla dolu bir orman alanı, birçok Minecraft biyomundan biri

Orman

Orman biyomları ağaçlarla doludur. İçlerinde hayvanlar bulabilirken, çoğunlukla ağaç yetiştirmek için iyidirler – bilirsiniz, tüm ağaçlar nedeniyle. Çoğu orman meşe ağaçları içerir, ancak bunun yerine huş ağaçları olan çeşitleri de bulabilirsiniz. Üretilen blokların rengi dışında gerçek bir fark yoktur.

Ayrıca temelde aynı olan ancak çok sayıda güzel çiçek içeren bir ‘çiçek ormanı’ çeşidi de vardır ve bulma olasılığınız daha yüksektir. Minecraft arıları.

Karanlık bir ormanın ağaç tepelerinin üzerinde duran birçok Minecraft biyomundan biri

Karanlık orman

Karanlık ormanlar devasa ağaçlarla ve genellikle devasa mantarlarla doludur. Bunlar ve normal ormanlar arasındaki temel fark, bu biyomun tehlikeli olmasıdır, çünkü düşman Minecraft çeteleri, ışık eksikliği nedeniyle ortaya çıkabilir. Bu biyom aynı zamanda bir ormanlık konak da üretebilir, ancak bu nadirdir.

Bir ormanın ortasında uzun bir ağaç, birçok Minecraft biyomundan biri

Orman

Ormanlar, sarmaşıklarla kaplı devasa ağaçlarla doludur ve benzersiz kaynaklar bulmak için harika bir yer olabilir. Ocelotların yanı sıra, bu biyomu yararlı bir besin kaynağı yapan kakao kabukları ve kavunları bulabileceğiniz yerdir. Bazen burada taş ve ganimetlerle dolu eğlenceli küçük zindanlar olan orman tapınakları da bulabilirsiniz.

Minecraft biyomlarından biri olan tayga olarak da bilinen ormanlık bir yamaç

Tayga

Tayga’da daha fazla ağaç var, ama bu sefer asil ladin ağacı. Bu biyom inanılmaz derecede engebelidir ve genellikle kurtlar ve dolaşan tilkiler. Şeker kamışı da burada bulunabilir. Tayganın karla kaplı bir çeşidi vardır; Minecraft çiftliğiniz için şeker kamışı yok ama donmuş suyu var. Ayrıca mantar ve daha kalın ağaçlar içeren ‘Büyük Ağaç Taygası’ adı verilen bir tayga çeşidi vardır.

Tepeleri ve donmuş gölü olan karlı bir tundra bölgesi, birçok Minecraft Biyomundan biri

karlı tundra

Karlı tundralar kar ve buz bloklarıyla kaplıdır. Bu alanlar genellikle altta yatan yapı bakımından ovalara benzer, ancak her şey çok daha soğuktur. Karlı tundralarda yağmur yerine kar yağar ve sık sık ladin ağaçlarının ve dolaşan kurtların sıçradığını görürsünüz. Bu Minecraft biyomunun ‘Ice Spikes Plains’ adı verilen ve paketlenmiş buz uçlarıyla kaplı bir çeşidi var. ev sahipliği yapmak için harika bir yer Minecraft Noeli.

Bir çölün ortasında yalnız bir kaktüs, birçok Minecraft biyomundan biri

Çöl

Çöllerin kum ve kumtaşıyla dolu olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir. Kaktüsler gibi şeylerin yanı sıra bazen çöl kuyuları ve çöl tapınakları bulabilirsiniz. Oyundaki en heyecan verici alan değil, ancak cam kumdan yapılabilir, bu nedenle bir plan yapıyorsanız Windows ile Minecraft inşa, en yakın çöl biyomuna göz kulak olmak iyi olur.

Birçok Minecraft biyomundan biri olan çorak arazilerin engebeli bir bölümü

Badlands

Çorak araziler çöllere çok benzer ama kırmızıdır. Renklerini, makyajlarına hakim olan kil ve kırmızı kum bloklarının karışımından alırlar ve genellikle tuhaf kaktüs dışında yaşamdan yoksundurlar. Ara sıra, birkaç başka değerli eşyayla birlikte rayların uzandığı çorak arazilerin yüzeyinin altında maden kuyuları bulabilirsiniz.

Savanın bir vadiye inen bir bölümü, birçok Minecraft biyomundan biri

savana

Savanalar genellikle ya çöllerin ya da çorak arazilerin bitişiğinde bulunur ve daha canlı ovalar ile çorak araziler arasında bir tür orta noktadır. Akasya ağaçlarının yanı sıra köyler de bulabilirsiniz. atlar ve hatta lamalar. Ayrıca burada asla yağmur yağmaz, ki bu çok güzel.

Mantar Tarlaları

Mantar tarlaları, genellikle herhangi bir dünyanın ana kara kütlesinden uzakta, miselyum adı verilen bir tür kirle kaplı garip adalardır. Burada dev mantarları ve ne pahasına olursa olsun korumanız/yok etmeniz gereken mantarlardan yapılmış bir inek olan mooshroom adlı bir mafya bulabilirsiniz çünkü sevimli/derin musallattır.

Birçok Minecraft biyomundan birinde bulunan çok yüksek bir dağ

Dağlar

Dağlık alanlar, genellikle gizli mağaraları gizleyen ve oyunlarda daha muhteşem manzaraların bazılarına yol açabilen devasa taş tepelere sahiptir. Şelaleler, lav şelaleleri, devasa uçurumlar ve derin vadiler burada oldukça yaygın. Bu, cevhere erken oyun erişimi için ziyaret etmek için harika bir biyomdur, çünkü burada ortaya çıkan mağaralar genellikle uzaktan kolayca görülebilir.

Birçok Minecraft biyomundan biri olan bir yeraltı mağarasından bir kare

mağaralar

Mağaralar genellikle farklı cevher türleri, bir sürü düşman ve çeşitli başka malzemelerle dolu yeraltında bulabileceğiniz labirent gibi alanlardır.

Birkaç farklı varyantta gelirler, Minecraft The Wild güncellemesi, Muhafız patronuna ev sahipliği yapan ‘derin karanlık’ ve içlerinde nehir olabilecek kadar büyük ‘damlataşı mağaraları’ gibi yenilerini tanıtır. Ayrıca bitkilerle dolu ‘yemyeşil mağaralar’ da bulabilirsiniz. Mağaralar ayrıca ametist bulmak için harika bir yerdir.

Derin okyanustan bir kare, birçok Minecraft biyomundan biri

okyanus

Hiç kimseyi şaşırtmayan okyanus, büyük ve eski bir su kütlesidir. Gerçekten çok büyük ve ne kadar derin olduğunuza ve aynı zamanda ne kadar sıcak veya soğuk olduğuna bağlı olarak değişen suda yaşayan hayvanlarla dolu. Derin okyanus, çok daha derine inen bir varyanttır, ancak nefesinizi yeterince uzun süre tutabilmeniz koşuluyla, terk edilmiş maden kuyularına, okyanus anıtlarına ve diğer keşif fırsatlarına da sahip olabilir.

Biraz demlemenizi öneririz Buna yardımcı olacak iksirler: Aşağıdayken, kötü şöhretli Minecraft trident’e de dikkat edin!

Minecraft biyom bulucu

Minecraft tohumunuzda belirli bir biyom mu arıyorsunuz? Minecraft Java sürümünde, Minecraft biyom bulucu Her bir biyomun en yakın örneğini bulma komutu. Basitçe yazın /locatebiome sohbet penceresine girin ve kendinizi oraya ışınlamak (veya tabii ki yürümek) için kullanabileceğiniz biyomun koordinatları size verilecek.

Bulunduğunuz boyutta olmayan veya yakınınızda bulamadığınız bir biyomu ararsanız, oyun size “bulamadı” diyor. [biome] makul bir mesafede.”

PC için Oyun Geçişi PC için Oyun Geçişi PC için Oyun Geçişi Microsoft $9.99 $1 (ilk ay) Abone ol Network N, Microsoft ve diğer programlar aracılığıyla yapılan uygun satın alımlardan komisyon alır.

Minecraft Biyomları hakkında bilmeniz gereken her şey bu. Yeni biyomlar ve biyom çeşitleri, büyük güncellemelerin yanına eklenme eğilimindedir, bu nedenle gelecek özellikler hakkında daha fazla bilgi duydukça bu kılavuza eklemeye devam edeceğiz. Minecraft ipuçları için en iyi Minecraft görünümlerini kontrol ettiğinizden emin olun, böylece konum ne olursa olsun en iyi şekilde giyinebilirsiniz.oyun-2

Bir cevap yazın