Razzie Ödülleri Perşembe günü, Bruce Willis’e afazi teşhisinin açıklanmasının ardından bu ayın başlarında verilen “en kötü performans” onurunu iptal etme kararlarını duyurdu.

Razzies’in kurucu ortakları John Wilson ve Mo Murphy yaptığı açıklamada, “Uzun süre düşündükten ve düşündükten sonra Razzies, yakın zamanda açıklanan teşhisi nedeniyle Bruce Willis’e verilen Razzie Ödülünü iptal etme kararı aldı.” Dedi. “Birinin tıbbi durumu, karar vermesinde ve/veya performansında bir etkense, ona Razzie vermenin uygun olmadığını kabul ediyoruz.”

Aktörün bilim kurgu aksiyon filmindeki performansı kozmik günah bir 2021 filminde Bruce Willis tarafından kaldırılan en kötü performans kategorisinde ödüle layık görüldü. Bir parodi ödül şovu olan ve genellikle sinemadaki en kötü düşük başarıları onurlandıran Razzies, Willis’i diğer yedi rol için aday göstererek “en kötü performans” kategorisini tamamen oyuncuya odakladı.

Willis’in ailesi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kıdemli aktörün, konuşmayı anlama ve ifade etme yeteneğini etkileyen bilişsel, dil temelli bir durum olan afazi teşhisi konulduktan sonra kariyerinden “uzaklaşacağını” paylaştı.

67 yaşındaki aktör, en çok gerilim filmleriyle tanınmaya devam ediyor. Zor Ölüm franchise ve M. Night Shyamalan’ın Altıncı Hisancak son yıllarda bir dizi daha küçük bütçeli filmde rol aldı. benzin sokağı, ölüm dışında ve Zor Öldürme.

Aynı açıklamada, Wilson ve Murphy, Shelley Duvall’a verilen ödülü iptal etme kararına da atıfta bulundular. “Geçenlerde bahsettiğimiz gibi Akbaba Görüşme, hafifletici nedenler Shelley Duvall için de geçerlidir. Parlama. O zamandan beri Duvall’ın performansının, yapım boyunca Stanley Kubrick’in ona yaptığı muameleden etkilendiğini keşfettik. Bu fırsatı 1980’deki adaylığını da iptal etmek için kullanmak istiyoruz.”sinema-2

Bir cevap yazın