Doğrudan müşteriye akış artık Disney için bir odak noktası ve bugün bu işi şu şekilde organize etmede bir adım daha attı: Disney Streaming iş birimi için yeni bir CTO duyurusu buna Disney Plus, Hulu, ESPN Plus ve Star Plus dahildir. Jeremy Doig, BBC ve Microsoft’ta dahil olmak üzere onlarca yıllık deneyime sahip ve son 18 yıldır Google için çalışan bir teknoloji endüstrisi emektarıdır. Çeşitlilik Doig’in Disney Plus’ın kurulmasına yardım eden ve bu yılın başlarında SiriusXM’e katılan Joe Inzerillo’nun yerine geçeceğini bildirdi.

Resim: Google/Weinberg-Clark Fotoğrafçılık

Kiralamayı açıklayan bir basın açıklamasına göre, oradayken ses ve video için sıkıştırma teknolojisi ve YouTube ve Chrome için kullanılan akış protokolleri üzerinde çalıştı. Ayrıca uzamsal deneyimler üzerinde çalıştı ve bildirildiğine göre Google’ın Android VR çabalarına öncülük etmede bir eli vardı.

Doig, şirketin çeşitli hizmetlerini küresel olarak denetlemek üzere Ocak ayında bu göreve atanan Disney Streaming başkanı Michael Paull’e rapor verecek. Yayında Paull şunları söyledi: “Jeremy, teknoloji ve medyanın kesişim noktasındaki yaklaşık 30 yıllık kariyerinde çevrimiçi video akışını mümkün kılmanın ön saflarında yer alan gerçek bir vizyoner ve onu Disney’e davet etmekten heyecan duyuyoruz. Akış liderliği ekibi. ”

Disney Plus piyasaya sürülmeden çok önce ve hatta Disney, Fox’u satın alıp Hulu’nun tam kontrolünü satın almadan önce, şirket beyzbolun teknoloji ekibi BAMTech’i (Paull eski CEO’su) satın alarak dayandığı platformu bir araya getirdi. Disney Plus için zorlu bir ilk gün olmasına rağmen, bu yatırım, bireysel profiller, 4K ve Dolby Vision HDR gibi özellikler neredeyse doğal olarak kabul edilen bir hizmetle daha fazla ülkeye hızla yayılan bir hizmetle karşılığını verdi.

Yine de, tüm hizmetler aynı teknolojiyi kullanmaz ve Disney’in yeni liderlik grubu, Hulu ile diğer hizmetlerinin daha uyumlu hale getirilmesini isteyebilir. Bu, gelecek için planlamış olabileceği herhangi bir AR, VR veya metaverse değerlendirmesini, Disney Plus’ın reklam destekli sürümünün yakında piyasaya sürülmesini, canlı yayın veya kumar oynamadan önce.genel-2

Bir cevap yazın