Apple’ın finansal ürün portföyünü daha da geliştirmek amacıyla kendi ödeme işleme teknolojisini ve altyapısını geliştirmek için çok yıllı bir plan üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

tarafından bildirildiği gibi Bloomberghareket iPhone üreticisinin dış ortaklara olan bağımlılığını azaltmasına izin verecek, ancak şirketin ödeme özelliklerini ABD’nin ötesine genişletmesini de sağlayabilir.

Haber kaynağına konuşan konuya aşina olan kişilere göre, çok yıllı plan, ödeme işleme, borç verme için risk değerlendirmesi, dolandırıcılık analizi, kredi kontrolleri ve diğer müşteri hizmetleri işlevleri dahil olmak üzere bir dizi finansal görevi şirket içinde getirecek. anlaşmazlıkları ele almak.

Apple’ın kendi donanım abonelik hizmetini başlatma fikrini araştırdığı bildirildiği için, müşterilere cihaz sağlamadan önce kredi kontrolleri ve risk değerlendirmeleri yapabilmek çok mantıklı.

Geleceğin finansal ürünleri

Apple, işletmeler için halihazırda bir kredi kartı ve eşler arası ödemeler sunsa da, kendi ödeme işleme teknolojisini ve altyapısını geliştirme çabaları, gelecekteki finansal ürünlere odaklanacaktır.

Geçen yılın Temmuz ayında, şirketin Apple Pay İşlemleri için müşterilerin iki haftada bir veya birkaç ayda bir dört faizsiz ödemeyle ürünler için ödeme yapmalarını sağlayacak bir “şimdi satın al, daha sonra öde” özelliği üzerinde çalıştığı haberi geldi. ilgi ile. Dört ödemeli plan dahili olarak “4’te Apple Pay” olarak bilinirken, daha uzun vadeli ödeme planları “Apple Pay Aylık Taksit” olarak adlandırılmıştır.

Apple, Goldman Sachs ile ortaklığını sürdürecek. Bloombergşirket, “Apple Pay in 4” planı için şirket içi teknolojiyi kullanmayı tartışıyor.

Aynı zamanda, şirketin şirket içi finansal hizmetleri, gelecekteki hizmetlerini ek ülkelere genişletmesine izin verebilir. Şu anda Apple Pay 70’den fazla ülkede mevcuttur, ancak eşler arası ödemeler, Apple Card ve Apple Cash gibi diğer hizmetler hala yalnızca ABD’dedir.

Apple’ın finansal hizmetlerinden daha fazlasını şirket içine getirmek istediği haberi, veri merkezlerini yükseltmeye yardımcı olacak bir donanım doğrulama mühendisi arayan son bir iş ilanıyla da örtüşüyor. Finansal verileri depolamak ve işlemleri yürütmek sistemlerine ağır bir yük bindirebilir, bu nedenle şirket veri merkezlerini Intel ve AMD’nin “yeni nesil” depolama ve sunucu ekipmanlarıyla yükseltmek istiyor.

Üzerinden 9to5Macgenel-6

Bir cevap yazın