Roskomnadzor, YouTube video barındırma yönetiminin Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı kanalındaki videolardan birindeki kısıtlamaları kaldırmasını ve ayrıca giriş nedenlerini açıklamasını gerektiriyor. Videonun başlığı “Ukrayna’daki İnsani Müdahale için Bölümler Arası Koordinasyon Merkezi Toplantısı”. Bu bölümün Telegram kanalında yazılmıştır.

Roskomnadzor, YouTube video barındırma yönetiminin videoya getirilen tüm kısıtlamaları derhal kaldırmasını talep etti. Ukrayna’daki İnsani Müdahale için Departmanlar Arası Koordinasyon Merkezi Toplantısı» Rusya Savunma Bakanlığı’nın resmi hesabında ve tanıtımlarının nedenlerini açıklayın.

Roskomnadzor’da, bu tür video barındırma eylemlerine sansür eylemi denir: “YouTube yönetiminin eylemleri, serbest bilgi akışı ve ona engelsiz erişimin temel ilkelerini ihlal ediyor ve Rus olan her şeye yönelik bir sansür eylemi. Ajans, Rus medyası, sosyal açıdan önemli kaynaklar ve siyasi şahsiyetler ve hatta Rusya Federasyonu’nun devlet organı ile ilgili herhangi bir kısıtlamayı kabul edilemez olarak değerlendirmektedir..genel-22

Bir cevap yazın