Barry Keoghan, The Batman'de Joker rolünde, arka planda Robert Pattinson'ın Batman'i.

resim: Warner Bros.

O zamandan beri Kara şövalye Heath Ledger’ın Joker’i piyasaya çıktı, Palyaço Prens’in yaraları sonraki yorumlarda daha fazla oynandı. Joker’i Barry Keoghan’ın canlandırdığı gibi Batman’in ürpertici gülümsemesinden çok daha fazlası olan yaraları var. Hayranlar, hafta başında WB yayınlandığında buna bir göz attı. silinmiş bir sahne saçları eksik, çarpık bir gülümseme ve tırnaklarında biraz kan olan Keoghan’s Klown’a bir bakış sunuyor.

ile bir röportajda Çeşitlilik, yönetmen Matt Reeves, Joker’ini görsel olarak diğerlerinden ayıran şeyin ne olduğuna dair bir fikir verdi. Karakterin kimyasallarla dolu bir fıçıya düştüğü tipik başlangıç ​​hikayesinden farklı olarak veya Kara Şövalyeler açık uçlu mütevazi başlangıçlar, bu Joker’in kökeni çok daha basit ve Joaquin Phoenix’in yakın zamanda karaktere bürünmesine benziyor. Reeves, “Gülümsemeyi durduramadığı doğuştan gelen bir hastalığı var, bu korkunç” dedi. Yönetmen daha da ileri giderek, kötü adamın nihilist bakış açısının, büyürken insanların ona nasıl davrandığından kaynaklandığını da sözlerine ekledi. “İnsanların baktığı bir gülümsemeye sahipti, grotesk ve ürkütücüydü. Çocukken bile insanlar ona dehşetle bakardı ve cevabı ‘Tamam, yani bana bir şaka yapıldı’ demek oldu.”

Reeves birden fazla referans gösterdi IGN’ye bu yeni Joker tasarımı için Operadaki hayalet David Lynch’e fil adam. Ancak, palyaçosunun “farklı ve yeni” olmasını isteyerek geçmişe dönmeye karar verdi: Bu Joker, 1928 sessiz filmindeki Conrad Veidt’e dayanıyor. Gülen Adam. Bob Kane, Bill Finger ve Jerry Robinson onu 1940’ta yarattığında kötü adam için orijinal referans noktasıydı, ancak karakter o zamandan beri bundan uzaklaştı. Bazen, yukarıda bahsedilenlerle gördüğümüz gibi başarılı oldu. Kara Şövalye ve Joker. Diğer zamanlarda, aşağıdaki gibi ilginç deneyler elde edersiniz: Yarasaadam çizgi filmler dövüş sanatları Joker, ya da… Jared Leto’nun yaptığı her neyse.

Joker bu yeni evrende var, ancak bu onun otomatik olarak sıraya girdiği anlamına gelmiyor. Batman 2. Ayın başlarında, Reeves, karakterin sadece Batman’in yaşadığı iki yılda basit haydutlardan daha fazlasıyla uğraştığı fikrini vermek için orada olduğunu vurguladı. Karakterin nereye gidebileceğine dair bazı fikirleri olsa da, Gotham’ın büyük ekran için en bölücü tehdidini tekrar geri dönüştürmek konusunda endişelenmemiz biraz zaman alacak gibi görünüyor.


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsin yenisini buradan al.genel-7

Bir cevap yazın