Stranger of Paradise Final Fantasy Origin ortaya çıkması üzerine çok karışık bir tepki aldı. Yarasadan, bu oyunun tipik Final Fantasy tarzı oyunumuz olmayacağı açıktı. Sinirli ana karakter Jack’ten, tipik JRPG olayından ziyade aksiyon oynanışına yapılan yoğun vurguya kadar, bu yan ürün, sadece altyazıda olsa bile, Final Fantasy unvanını taşıyan belki de en farklı oyundur. Tüm bu değişikliklere rağmen, Stranger of Paradise Final Fantasy Origin yeni oyun akışına uyması için biraz ince ayar yapılması gerekse bile, yine de serideki en popüler unsurların birçoğunu dahil etmek için çaba sarf ediyor.

İşler, sadece içeride değil, popüler bir katılım olmuştur. Final Fantasy, ancak onlarca yıldır birçok JRPG. Karakterlerin oyun boyunca tek bir stilde sıkışıp kalmak yerine çeşitli roller üstlenmelerine izin veren bu sistem, oyuna yepyeni bir seçim ve taktik katmanı ekliyor. Cennetin Yabancısı: Final Fantasy Origin Job sistemini geri getiriyor, ancak oyunun dayandığı aksiyon-ağır mekanikte akacak şekilde yenilendi. Yine de, oyunda neredeyse ezici sayıda İş var, ayrıca her birinin kendi güçlü ve zayıf yönleri, beceri ağaçları ve daha fazlası var. Kendi başınıza öğrenmeyi başlı başına bir iş gibi hissettirmek yerine, işte size tam bir İş rehberi Cennetin Yabancısı: Final Fantasy Origin

Not: Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin’deki tüm İşler için, oyunu bitirdikten sonra kilidini açtığınız bir İş de dahil olmak üzere küçük spoiler olacak.

Daha fazla gör

İşler nasıl çalışır?

İşler’de yeniyseniz, işte nasıl çalıştıklarına dair hızlı bir başlangıç Cennetin Yabancısı: Final Fantasy Origin† Esasen, İşleri diğer RPG’lerde sınıflar olarak düşünebilirsiniz. Her Job’un Mage, Swordfighter ve Lancer gibi kendine özgü yetenekleri, güçlü ve zayıf yönleri vardır. Toplamda, Jack ve partisi için seçebileceğiniz 28 İş var, ancak bunların büyük çoğunluğunun kilidini açmanız gerekecek. Ayrıca, herhangi bir görev sırasında anında değiştirebileceğiniz yalnızca iki İşiniz olabilir. Karakteriniz gibi, şu anda kullanmakta olduğunuz İş ne olursa olsun, onu seviyelendirmek ve ilgili beceri ağaçlarında yeni buff’ların ve hareketlerin kilidini açmak için kullanabileceğiniz XP kazanacaktır.

Anima Parçaları, daha önce hiç dokunmamış olsanız bile, İşlerin seviyesini yükseltmek için harcayabileceğiniz görev ödülleri olarak kazanabileceğiniz malzemelerdir. Oyunu oynarken, her İşin maksimum seviyesi 30’dur, ancak ana kampanyayı geçip Kaos Zorluğunun kilidini açtığınızda, bu seviye sınırını en sonunda 99’a yükseltebilirsiniz.

Bir görevden önce, İşlerinizi şurada atayabilirsiniz: Savaş Ayarları ana menü bölümü. Burada bir sonraki göreviniz için hangi iki İşi donatmak istediğinizi seçebilirsiniz. Karakter başına sadece bir İş ile başlayacaksınız, ancak oyunu oynarken çeşitli şekillerde yenilerinin kilidini açacaksınız. Üç kategoriye ayrılabilirler: Temel İşler, Gelişmiş İşler ve Uzman İşler. İşin seviyesi ne kadar yüksek olursa, kilidini açmak o kadar zor olur. İşte tüm İşler Cennetin Yabancısı: Final Fantasy Origin, neler yapabileceklerini ve bunların kilidini nasıl açabileceklerini.

Temel İşler

Bir beceri ağacı dolduruluyor.

Kılıç dövüşçüsü: Bu, Jack’in Durdurma yeteneğiyle gelen varsayılan İşidir. Bu sizi kısa bir süre için yenilmez yapar ve vurulduktan sonra karşı koymanıza izin verir. İlk kılıcınızı alarak kilidini açarsınız.

kılıç ustası: Önceki İş ile karıştırılmaması için, bu İş size Spinning Slash yeteneği verir. O kadar da zarif değil – dev kılıcınızı bir kasırga gibi döndürmenize neden oluyor – ve en iyi bir grup daha küçük, daha zayıf çeteleri temizlerken kullanılır. Bu işi harika bir kılıç alarak alıyorsun.

Ronin: İlk Samuray tarzı İşiniz, Iai-Giri becerisiyle birlikte gelen Ronin’dir. Biraz uzun bir başlangıç ​​süresi var ama aldatıcı bir şekilde uzun bir menzili olan çok güzel bir süpürme çizgisi. Bir katana bularak bu İşi alın.

Düellocu: Hızlı ve çevik, bir sonraki vuruşunuzda bir düşmana kritik bir vuruş yapmak için bu sınıfla Zayıf Nokta yeteneğini kullanabilirsiniz. Bu İşin kilidini açmak için birkaç hançer al.

Boksör: Bir boksör için eski moda bir isim olan Patlayıcı Yumruk, hedefinizi yumruklamak için kullanabileceğiniz amansız bir vuruş serisidir. Mafsal silahlarını alarak bu İşin kilidini açın.

Çapulcu: Upheaval yeteneğiyle birlikte gelen bu büyük saldırı, yalnızca iyi hasar vermekle kalmaz, aynı zamanda hayatta kaldıklarını varsayarak vurduğu düşmana zayıflamış bir durum uygular. Bir balta bulduğunuzda, bu İş iş için açıktır.

büyücü: İlk sihir odaklı İşimiz temel Büyücü. Diğerleri gibi belirli bir yeteneğe sahip değil, bunun yerine savaşta atmak için bir sürü büyüye erişmenize izin veriyor. Sebep ne olursa olsun, ilk topuzunuzu aldığınızda bu İşi alırsınız.

başlatıcı: Bu sınıfın çok süslü bir yeteneği olmayabilir, pratikte şikayet edecek bir şey yok. Lance Hurl, mızrağınızı hedefinize doğru fırlatır. Bu can sıkıcı uçan düşmanlar ortaya çıkmaya başladığında hazır olmanız için harika bir araçtır. Bu İşin kilidini açmak için bir Mızrak bul.

Gelişmiş İşler

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin'de bir İş ekranı.

Bunların kilidini açmak için, bir silah bulduktan sonra erişmek yerine, önceki Job’un beceri ağaçlarının belirli bölümlerinin kilidini açmanız gerekecek.

şövalye: Bu size, bir saldırıyı engelledikten sonra karakterinizin etrafında bir Etki Alanı oluşturan Işık Blessing’i verir. Önce Kılıç Ustası ve Kılıç Savaşçısı İşlerinden geçerek kilidini açın.

savaşçı: Başka bir dövüş türü, Warrior Job ve onun War Cry yeteneğine geliyoruz. Kullanıldığında, yalnızca tüm düşmanlara AoE hasarı vermekle kalmaz, aynı zamanda kendi HP’nizi yavaşça yenileyerek saldırı ve savunma için harika hale getirir. Savaşçı olmak için Kılıç Ustası ve Ronin’in seviyesini yükseltmen gerekecek.

Vahşi: Bu Eyüp’ün yeteneği Berserk denen bir yetenekten başka ne olabilir? Kullanıldığında, verdiğin hasar ve bir düşmanı şaşırtma şansın artar ve kendi sendeleme şansın azalır. Genellikle, bu tür yeteneklerin daha büyük dezavantajları vardır, ancak bu temelde tamamen olumludur. Marauder ve Swordsman’da ustalaşınca çılgına dön.

Hırsız: Dışarıdaki tüm yapışkan parmaklı oyuncular için, Theif’s Steal yeteneği normalde olduğundan biraz farklı çalışır. Bu beceri, bir düşmandan bir eşya kapmak yerine, söz konusu düşmandan anında bir yetenek kapmanızı sağlar. Pugilist ve Duelist Jobs aracılığıyla kazanarak bu İşi yasal bir şekilde elde edin.

keşiş: Monk’s Focus yeteneği ile kendinizi sakinleştirin. Kullanıldığında, HP’nizi ve Break Gauge’unuzu yenilemek için MP’nizin bir kısmını takas edebilirsiniz. Bu çok heyecan verici olmayan başka bir yetenek ama yine de süper kullanışlı. Aydınlanmaya ulaşmak için Lancer ve Pugilist ağaçları arasında ilerleyin.

beyaz büyücü: Final Fantasy tarihindeki en tanınmış İşlerden bir diğeri, bu yineleme tam olarak beklediğiniz gibi: tonlarca iyileştirme ve güçlendirme odaklı büyü ile donatılmış, ancak iyileştirme büyülerinizi herhangi bir ölümsüz türde düşman üzerinde kullanırsanız ağır hasar verebilir. Bu, Mage Job’a başlamanızın evrimidir.

kara büyücü: Yelpazenin diğer ucunda, Kara Büyücü, acıyı saldırgan elemental büyü ile dağıtmaya odaklanmıştır. Yine, bunu temel Mage aracılığıyla elde edersiniz.

Kırmızı Büyücü: Renkli büyücü türlerinin sonuncusu olan Kırmızı Büyücüler, bir stile diğerinden daha fazla bağlanmak istemeyenler için Beyaz ve Siyah çeşitleri arasındaki çizgiyi kullanıyor. Her iki büyü türünü de kullanabilirsiniz, sadece ikisinin de daha zayıf versiyonlarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, daha düşük hasarı telafi etmeye yardımcı olmak için art arda büyüler yapmanızı sağlayan Chainspell yeteneğine sahip olursunuz. Bu İş, Büyücü ve Kılıç Savaşçısı İşlerinden geçmenizi istiyor.

Ejderha: Daha az bilinen ama en az onun kadar eski olan Job, beklendiği gibi Jump yeteneğiyle geri gelen Dragoon’dur. Yine, aldığı kadar basit. Havaya sıçrarsınız ve büyük hasar için mızrağınızı hedefinize indirirsiniz. Bu İş, Lancer ve Marauder’dan sonra geliyor.

samuray: Ronin’in evrimi, Samuray’ınız, normal saldırılarınızın normalden daha fazla MP kurtarmasını sağlayan Meikyo-Shisui yeteneğini öğrenir ve ayrıca bir savuşturursanız size MP verir. Bir Ronin olarak yolculuğunuz tamamlandığında, bu İş açılır.

Uzman İşleri

Tüm İşlere genel bakış.

İşlerin son ve en yüksek kademesi Uzman seviyesidir. Daha önce olduğu gibi, gereksinimler, kilidini açmak için Gelişmiş veya Temel İşlerden en az ikisini geçmenizi isteyecek, ancak bu İşlerin sağladığı güç, zaman yatırımına değer.

Kara Şövalye: Kenar lordu Job tüm karanlık ihtişamıyla burada. Souleater yeteneği, Berserk yeteneğinin nasıl olacağını varsaydığınız gibi çalışır, burada size büyük bir hasar güçlendirmesi verir, ancak yavaş yavaş sağlığınıza zarar verir. Doğal olarak, bunun kilidini açmak için Berserker, Black Mage ve Warrior Jobs’tan geçmeniz gerekiyor.

şövalye: Daha asil ve saf kalpler için, Paladin’in Kutsal Diş yeteneği hala oldukça güçlü. Düştüğünüz her vuruş için size HP’yi geri verir, ancak HP’niz doluysa vuruşta ekstra kutsal hasar verir. Açık tuttuğunuz sürece MP’yi tüketir, bu yüzden akıllıca kullanın. Şövalye ve Beyaz Büyücü İşlerinde ustalaşarak gerçek bir ışık savaşçısı olun.

ninja: Ninja koşmaya ve el işaretleri yapmaya hazır olun, çünkü Ninja, Ninjutsu yeteneği ile geliyor. Bunlar aslında MP yerine Ninja araçlarından seçebileceğiniz birkaç yetenek, bu da düzgün bir değişiklik. Bu, Samuray ve Theif Jobs’un son halidir.

suikastçı: Ninja’nın daha ölümcül kardeşi Assassin Job, Suikast yeteneğine sahiptir. Kullanıldığında, yetenek, kendisine uygulanan işaret sayısına bağlı olarak bir düşmana ilave hasar verir. İşaretler, bir düşmana isabet eden kritik vuruş sayısına göre uygulanır. Bu İş hem Hırsız hem de Keşiş ağaçlarından gelir.

kurtarıcı: Bu, adıyla, muhtemelen ne yaptığı konusunda en az net olanıdır. Güçlü geliyor, ki bu Might Guard yeteneğiyle birlikte geldiğinden uygun. Karakterinizin etrafında zamanla size ve menzildeki herhangi bir grup üyesine HP’yi geri kazandıran ve gelen hasarı azaltan bir aura yapmak için bu beceriyi kullanın. Önce Savaşçı ve Ejderha İşlerinde ustalaşarak kendinizi özgür bırakın.

kesici: O günlerden sadece birini yaşıyorsanız, Breaker Job tam ihtiyacınız olan şey olabilir. Zantetsuken, düşmanları delip geçmek için devasa bir bıçak salıyor. Bir öldürme alırsa veya hatta bir düşmanın Break Gauge’unu tüketirse, otomatik olarak bir Soul Burst’u da tetikler. Bu kadar güç, layık görülmek için Berserker, Dragoon ve Samurai Jobs’tan geçmeniz gerekeceği anlamına gelir.

Boş Şövalye: Başka bir sinirli isim, ama yine de güçlü İş. Burada, sizi hedef alan herhangi bir büyüyü absorbe etmenize ve bunları kendiniz için MP’ye dönüştürmenize veya bunları, isabet ettiği her türlü güçlendirmeyi iptal eden özel bir saldırı yapmak için kullanmanıza izin veren Runik yeteneğini elde edersiniz. Bu İş, Şövalye ve Kızıl Büyücü’den sonra gelir.

zorba Belki de bu sınıfla ilgili biraz öngörü. Ne olursa olsun, Tyrant, silahınızı seçtiğiniz elementle güçlendiren Enchant becerisine sahiptir. Çok yönlü ve kullanışlı, ancak yine de daha az gösterişli bir hareket. Her ne sebeple olursa olsun, Tyrant, Monk ve Red Mage Jobs’un arkasında kilitli kalır.

efsane: En yüksek sihir sınıfınız, Magic Sigil yeteneğini paketleyen çok güçlü Sage’dir. Kullanıldığında, oyundaki en güçlü Beyaz ve Kara Büyücü büyülerinin tümüne erişim kazanırsınız ve her bir ilgili büyü türüyle bir vuruş yapmak sizi o büyünün renginin bir amblemiyle ödüllendirir. Her birinden üç tane alın ve oyundaki en güçlü büyülerden biri olmasa da birini yapabilirsiniz: Ultima. Bu büyücülük seviyesine ulaşmak için hem Beyaz hem de Kara Büyücü İşlerinde usta olmanız gerekecek.

Döngüsel Savaşçı: Başka herhangi bir İş aracılığıyla açılması gerekmeyen tek uzman İş, Döngüsel Savaşçıdır. Bu sınıftaki yeteneğiniz, dört temel büyü saldırısından birini kullanan ancak maksimum MP’nizi düşüren Kaos Ruhu’dur. Bu dersi almak için Jack’in en büyük arzusunu yerine getirmeniz ve Kaos’u öldürmeniz yeterli.


genel-19

Bir cevap yazın