Bu ayın başlarında Capcom, bir grup Resident Evil oyununun (RE2 Remake, RE3 Remake, Residentt Evil 7) mevcut sahipler için ücretsiz olan yeni nesil (PS5, Xbox Series) tedavisini aldığını duyurdu. Şirket şimdi, yeni nesil için herhangi bir fiziksel sürümün planlanmadığını doğruladı ve ücretsiz yükseltmeler ve nelerin devam ettiği hakkında bir haber güncellemesi veriyor.

Okumayı kolaylaştırmak için derledik tweet zinciri aşağıdaki metin formuna dönüştürün:

PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’de Resident Evil 7, Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 için gelecek nesil yükseltmeler hakkında birkaç ek güncellememiz var! Neyin geçerli olduğunu ve ek ücret ödemeden nasıl yükseltebileceğinizi konuşalım.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu oyunların orijinal PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinden elde edilen verileri kaydedin ve ilerleme, ilgili yükseltilmiş sürümlerine aktarılacaktır. Ayrı olarak satın alınan DLC ve Resident Evil 7 Gold Edition ile birlikte verilen DLC de devredilecek.

RE2, 3 ve/veya 7’nin fiziksel sürümüne sahip olan oyuncular, PS4’ten PS5’e dijital yükseltme veya Xbox Smart Delivery aracılığıyla ek ücret ödemeden yükseltme yapabilirler. Bu oyunların fiziksel sürümlerini kullanmaya devam etmek için konsolunuzun bir disk sürücüsüne ihtiyacı olacağını lütfen unutmayın.

Yeni nesil fiziksel sürümler şu anda planlanmadı, ancak üç oyun da PS5 ve Xbox Series X|S’de dijital olarak mevcut olacak. Yukarıda belirtildiği gibi, PS4 ve Xbox One diskleri ile oyunun tüm PS4 ve Xbox One dijital sürümleri de yükseltme için uygun olacaktır.

Kısa bir onay: Her oyun için sahip olduğunuz tüm DLC’ler ücretsiz olarak aktarılacak ve oyunların fiziksel sürümlerine sahip olanlar bile ek ücret ödemeden yükseltebilecekler (yine de her oyun için disklere ihtiyacınız olacak).

Daha fazla ayrıntı öğrendiğimizde – özellikle çıkış tarihi, okuyucularımıza bildireceğiz.

oyun-6

Bir cevap yazın