Lada otomobillerinin elektronik aksam eksikliğinden dolayı maruz kalacağı sadeleştirmelere dair yeni detaylar ortaya çıktı. Kaynak, AvtoVAZ’ın modern elektronik sistemleri Lada Granta’dan kaldırdığını yazıyor.

Drom.ru’ya göre Lada Granta ABS, ESP, ERA-GLONASS ve hava yastığı olmadan üretilecek. Ek olarak, Lada Granta bir veya iki oksijen sensörünü (lambda probları) kaybedecek ve emisyonlar açısından yaklaşık Euro-2’ye geri dönecek. Motor kontrol ünitesi ve bellenimi daha basit hale gelecektir.

Açıkça söylemek gerekirse, Euro-2’ye geri dönüş, sensörlerdeki tasarruftan çok zaman tasarrufundan kaynaklanmaktadır. Görev, ilk “düzensiz” Lada Granta’yı bu yıl Mayıs ayında satışa çıkarmak için belirlendi. Gereksinimler Euro-3 veya Euro-4’e düşürülürse, testler çok zaman alacak; düzenlemelere göre, bozulma dinamiklerinde egzoz toksisitesini ölçmek için sırasıyla 80.000 veya 120.000 km sürmesi gerekiyor. . Euro-2 için böyle bir gereklilik yoktur.Tasarımın sadeleştirilmesinin yanı sıra, Grant’in tamamen yerli bileşenlere aktarılacağı kaydedildi. Arabada ithalat hala iyi, ancak rezervler bulundu.

Lada Niva Legend ve Lada Niva Travel fabrikada da aynısını yapmayı planlıyor. Aynı zamanda, benzer bir kader Lada Vesta’yı bekleyebilir, ancak şimdiye kadar bunun hakkında temkinli, belirsiz bir şekilde konuşuyorlar. Lada Largus ve Lada XRAY henüz toplam ithal ikamesi kapsamına girmedi.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, elektronik eksikliğinden dolayı AvtoVAZ, ABS’siz Lada üretmeye başladı bile.genel-22

Bir cevap yazın