GDC 2022’de Sony, oyun geliştiricilerine yaklaşmakta olan PlayStation VR 2 (PS VR2) sanal gerçeklik başlığını sergiledi. Haber ilk olarak Chet Faliszek tarafından paylaşıldı. tweetlendi:

Bugün yeni PS VR2 hmd’de oynarken VR anlarından birini yaşadım… Döndüğünüzde dünyanın neresinde farklı hissediyorsunuz biliyor musunuz? çoooook güzel…teşekkürler @yosp ve @GregRicey demo ve sohbet için

Faliszek, Half-Life 2: Episode One ve Two, Portal ve devamı, Left 4 Dead ve onun devamı. Valve’deki kariyeri boyunca, orijinal HTC Vive ve SteamVR platformunun lansmanı için dış geliştiriciler ve pazarlama ile bir VR elçisi olarak da çalıştı. Valve’den ayrıldıktan sonra, Arizona Sunshine ve After The Fall gibi popüler sanal gerçeklik oyunlarının arkasındaki Hollandalı VR geliştiricisi Vertigo Games’in danışma kuruluna katıldı.

PSVR2 Kulaklık Tasarımı Sony Interactive Entertainment Tarafından Tanıtıldı

Faliszek’in tweet’i, başka bir oyun geliştiricisinin PS VR2’yi övdüğü ResetEra panosunda hemen bildirildi. Truant Pixel’in doğrulanmış bir çalışanı olan ResetEra kullanıcısı m0dus, yorum yaptı ‘hiperbolik değil’ olarak ifade. Truant Pixel, PC’de piyasaya sürülecek retro-fütüristik anime esintili bir VR arcade sürüş aksiyon oyunu olan RUNNER üzerinde çalışıyor (Buhar) ve PS VR2.

Bunlar, Sony’nin yavaş ama istikrarlı bir tempoda piyasaya sürdüğü yeni nesil PlayStation VR kulaklığının ilk üçüncü taraf izlenimleri. Başlangıç ​​olarak, şirket yeni kontrolörlere odaklandı; ardından Sony, Guerrilla Games ve Firesprite tarafından ortaklaşa geliştirilen ilk özel PS VR2 oyunu Horizon Call of the Mountain’ı ortaya çıkardı; Sonunda, Şubat ayının sonlarında, yaklaşmakta olan VR kulaklığının son tasarımını gördük.

PS VR2’nin bu yılın sonlarında çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Daha önceki söylentiler bunun olabileceğini öne sürüyor, ancak o zamandan beri planlar değişmiş olabilir.

  • Görsel Doğruluk: Yüksek kaliteli görsel deneyim için PS VR2, 4K HDR, 110 derecelik görüş alanı ve keskinleştirilmiş işleme sunar. Bir OLED ekranla oyuncular, göz başına 2000×2040 ekran çözünürlüğü ve 90/120Hz akıcı kare hızları bekleyebilirler.
  • Kulaklık Tabanlı Denetleyici Takibi: İçten dışa izleme ile PS VR2, VR başlığına yerleştirilmiş entegre kameralar aracılığıyla sizi ve kontrol cihazınızı izler. Hareketleriniz ve baktığınız yön, harici bir kameraya ihtiyaç duymadan oyun içinde yansıtılır.
  • Yeni Duyusal Özellikler: PS VR2 Sense Teknolojisi, göz izleme, kulaklık geri bildirimi, 3D Ses ve yenilikçi PS VR2 Sense denetleyiciyi birleştirerek inanılmaz derecede derin bir daldırma hissi yaratır. Kulaklıklı mikrofon seti geribildirimi, oyuncunun oyun içi eylemlerinin hislerini artıran yeni bir duyusal özelliktir. Oyuncuları oyun deneyimine daha da yakınlaştıran, akıllı bir dokunsal öğe ekleyen titreşimlere sahip tek bir yerleşik motor tarafından yaratılmıştır. Örneğin, oyuncular gergin anlarda bir karakterin yüksek nabzını, karakterin başına yakın geçen nesnelerin hücumunu veya karakter hızla ilerlerken bir aracın itişini hissedebilir. Ek olarak, PS5’in Tempest 3D AudioTech’i, bu yeni daldırma düzeyine katkıda bulunarak oyuncunun çevresindeki seslerin canlanmasını sağlar.
  • Göz takibi: PS VR2, göz izleme ile gözlerinizin hareketini algılar, böylece belirli bir yöne basit bir bakış, oyun karakteri için ek bir girdi oluşturabilir. Bu, oyuncuların yeni ve gerçeğe yakın şekillerde daha sezgisel etkileşim kurmasını sağlayarak, oyunda yeni bir gerçekçilik düzeyi sağlayan yüksek bir duygusal tepki ve gelişmiş ifade sağlar.genel-17

Bir cevap yazın