Yeni bir çevrimiçi rapora göre Xbox Game Pass’e rakip olacak PlayStation abonelik hizmeti çok yakında açıklanacak.

Bildirildiği gibi Bloomberg, Spartacus kod adlı abonelik hizmeti önümüzdeki hafta kadar erken bir tarihte açıklanacak. PlayStation Plus ve PlayStation Now’ı birleştirecek olan hizmet, son yıllardaki hit oyunların yer aldığı bir diziyle piyasaya çıkacak. Ayrıca hizmet, önceki konsol nesillerinden modern oyunlara ve klasik oyunlara erişim sağlayacak birden fazla abonelik katmanıyla başlayacak. Bloomberg tarafından elde edilen belgelere göre, en yüksek abonelik katmanı, oyun akışına erişimin yanı sıra genişletilmiş demolar sunacak.

Xbox’ın 2026’ya Kadar PlayStation ve Nintendo Üzerinden Konsol Yazılım Pazar Payı Kazanması Bekleniyor

Spartacus kod adı altında geliştirilmekte olan hizmet, Sony’nin Microsoft Corp.’un 25 milyondan fazla abonesi olan video oyunları için bir tür Netflix olan Xbox Game Pass’e verdiği yanıttır. Planlar özel olduğu için anonimlik talep eden insanlar, Sony’nin son yıllardaki sıçrayan bir dizi hit oyunla piyasaya çıkacağını söyledi.

Sony’nin yeni hizmeti, mevcut tekliflerinden ikisi olan PlayStation Now ve PlayStation Plus’ı birleştirecek. Müşteriler, eski PlayStation dönemlerinden modern oyunların ve klasiklerin kataloglarını sunan çok sayıda katman arasından seçim yapabilecek.

Bloomberg tarafından geçen yıl elde edilen belgeler, en pahalı katmanın oyunculara genişletilmiş demolara erişim ve internet üzerinden oyun akışı yapma olanağı vereceğini gösterdi. Sony’nin bir sözcüsü, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Sony’nin PlayStation abonelik hizmeti henüz resmi olarak açıklanmadı, bu yüzden bugün ortaya çıkanları bir miktar tuzla alın. Daha fazlası gelir gelmez sizi konu hakkında güncel tutacağız, bu yüzden en son haberler için bizi takip etmeye devam edin.genel-17

Bir cevap yazın