Grafik kartları (özellikle NVIDIA’dan gelen) çok yakında klimaların/merkezi soğutmanın üst düzey bir PC çalıştırmanın temel gereksinimi haline gelmesiyle sonuçlanabilecek bir yönde hareket ediyor gibi görünüyor. NVIDIA’nın en yeni Ada Lovelace GPU’larının bazı SKU’lar için 600W’lık bir TDP’ye sahip olduğu onaylandı ve hatta yakında çıkacak olan RTX 3090 Ti özel grafik kartları bile duvardan 480W’a yakın bir yudum alacak. Bu düzeyde bir TDP, genellikle PSU’nun 600-700W aralığında güç artışlarını kaldırabilmesi gerekeceği anlamına gelir – bu akıllara durgunluk verir.

Özel MSI, EVGA ve Renkli RTX 3090 Ti GPU’lar, duvardan 500 watt’a yakın bir yudum alacak ve 3,5 yuvalı tasarımlarla gelecek

Aşağıdaki RTX 3090 Ti özel sürümlerine gideceğiz: MSI RTX 3090 SUPRIM X, EVGA RTX 3090 Ti FTW Ultra ve Colorful RTX 3090 Ti BattleAx Deluxe. Bu kartların tümü, nezaketen sızdırıldı. ekran kartı (burada ve burada). Üçünün de ortak noktası, en az 450W’lık bir TDP’dir.

Görüntü Videocardz’ın izniyle.

Ada Lovelace serisi piyasaya sürüldüğünde, bulunduğu herhangi bir odaya 1000 watt’a yakın ısı boşaltan üst düzey bir oyun bilgisayarı görüyorsunuz – bu, daha sıcak iklimlerde yaşıyorsanız, neredeyse kesinlikle bazılarının aktif klimasını gerektirecektir. kader. İyi haber şu ki, daha soğuk iklimlerde yaşıyorsanız, kesinlikle artık bir ısıtıcıya ihtiyacınız yok – PC’niz gayet iyi iş görecektir.

EVGA RTX 3090 Ti FTW Ultra

EVGA’nın FTW serisi hayranların favorisidir ve en iyi kalıpları seçmeleriyle tanınırlar, ancak bu bir thic boi. 3.5 yuvalı bir tasarıma sahiptir – sarkma sorunlarından kaçınmak istiyorsanız neredeyse kesinlikle bir GPU destek kılıfı bırakacaktır – ve GPU’nun uzak ucuna yerleştirilmiş bir güç konektörüne sahiptir.

Renkli RTX 3090 Ti

Renkli, BattleAx Deluxe, Vulcan ve Neptune olmak üzere en az üç RTX 3090 Ti modeli planlıyor gibi görünüyor. Boyutları COlorful’dan biraz daha mütevazıdır ve ayrıca daha düzgün bir şekilde paketlenmiştir. Güç konektörü beklediğiniz gibi yan tarafta ama bu yine de 3.5 yuvalı bir tasarım.

MSI RTX 3090 SUPRIM X

MSI’ın RTX 3000 serisinin parça direnci, RTX 3090 Ti SUPRIM X, 480W TDP’ye sahip 3.5 yuvalı bir tasarımdır. GDDR6X vRAM ve 1965 MHz’lik inanılmaz yüksek saat hızı ile birleştiğinde, bu yüz eritme (tam anlamıyla) performans seviyesi, 2.1 KG’lık devasa bir pakette mevcut olacak. Elbette, üç grafik kartıyla da bir metrik ton performans elde edeceksiniz ve NVIDIA’nın kartları kapıdan overclock edilecek. 2 GHz’e yakın saat hızlarıyla, bunlar kolayca performans kralları olacaklar – en azından Ada Lovelace gelene kadar.genel-17

Bir cevap yazın