Mevcut nesil GPU’ları ele geçirmek son derece zor olabilir, ancak bu görünüşe göre Nvidia’nın yeni nesil grafik kartlarında ilerlemesini engellemiyor. Bununla birlikte, en son söylentilerin doğru olduğu kanıtlanırsa, tutumlu oyuncular için endişenin tek nedeni ağır başlangıç ​​harcamaları olmayabilir.

Bir avuç güvenilir GPU tahmincisi, bir süredir RTX 4090 için toplam kart gücü (TBP) 600W öneriyor – bunlardan biri teorik bir 4090 Ti’nin 800W’a kadar çıkabileceğini öne sürecek kadar ileri gidiyor. Bunu, güce aç bir CPU ve 1000W’lık bir PSU’ya duyulan ihtiyaç hakkında duyduğumuz önceki söylentilerle birleştirin.

Daha fazla gör

Igor’un Laboratuvarı Çin’deki bir kaynak aracılığıyla yaklaşmakta olan RTX 4080 ve 4090 referans PCB’si için bir şema aldı (ve bilinen diğer iki kişi tarafından meşruluğu onaylandı), bu, 24 voltaj dönüştürücü (RTX’te 20’den fazla) aracılığıyla sağlanan yüksek 600W güç çekişini doğrular 3090 Kurucular Sürümü panosu).

(İmaj kredisi: Igor’un Laboratuvarı)

12 veya 24 GB GDDR6X bellekle geleceğini belirten bellek modülleri için 12 yuva var ve içeriden gelenler Nvidia’nın her iki kart için de 3090’da bulunan aynı üç yuvalı hava soğutucusunu kullanacağına inanıyor. Ayrıca bazı üreticiler için su soğutmalı çözümlerden bahsediliyor, bu kartların üreteceğini düşündüğünüz ısı miktarı düşünüldüğünde mantıklı.genel-26

Bir cevap yazın