Korku ustası Shinji Mikami’nin (Resident Evil, The Evil Within) stüdyosundan, bizi ruhsuz, rüya gibi ama her zamankinden daha canlı bir Tokyo’ya götüren, silahsız ve önemsiz olmayan bir ruh nişancı. PS5 ve PC’ye özel geçici bir oyun olan Tokyo Ghostwire, birden fazla yorum sunan, mantık dışı, sanattan ilham alan bir oyundur. Sizi koltuğunuzda zıplatmak isteyen sıradan bir hayalet hikayesi değil. Tango Gameworks stüdyosu, belirsizlikler ve teknik kusurlar olmadan, türlerin çizgileri arasında hareket eder, çünkü oyunları, tüm görünüme sahip olsa bile, bir hayatta kalma korku değildir. İstese de açık bir dünya değil. Belki de her şeyden çok, orada yaşayanların bazen hüzünlü bazen de komik hikayelerinin ruhlardan daha fazlasının olduğu, elde yeniden oluşturulmuş bir Tokyo haritasında, aynı anda hem rahatsız edici hem de insan canavarlarla dolu bir bağımsız keşif oyunudur. bu sizi ilerlemeye zorlar.

Tarih

Adın Akito. Geceleri, Tokyo’nun popüler Shibuya semtinde bir kavşakta ele geçirilmiş bir şekilde uyanırsınız. KK, Noh tiyatrosunun maskeli ruhlarından oluşan bir ekip olan Hannya’ya karşı sizi savunmak için sihirli güçler sunan bir dedektif ruhuna sahiptir. Tokyo’da artık hayat yok, sadece her şeyi saran ve ruhlara aç canavarları saklayan bir sis var. Birlikte Tokyo’nun ölen sakinlerinin ruhlarını kurtarmalı, Akito’nun kız kardeşini kurtarmalı ve şehri özgürleştirmelisiniz.

Neyi sevdik

Tokyo Gosthwire, insanların ölümle ilişkisi hakkında hikayeler antolojisidir. Ama aynı zamanda Tokyo’nun en kesin, çağrıştıran ve rahatsız edici yeniden inşası. Ve son olarak, canavarlıklarla hasta bir hayvan. Başsız kız öğrenciler ve mutant devler bulacaksınız. Oyun yönetmeni Kenji Kimura tarafından yeniden yorumlanan doğaüstünün, çok tanıdık, hüzünlü ama hafif bir insanlığa sahip olduğunu keşfedeceksiniz.

neyi beğenmedik

Oyun, çok fazla oyunu aynı anda bir arada tutmak istiyor gibi görünüyor. Açık dünya seçimi, bazen gereksiz olan oyun deneyimini uzatmak için bir çözüm gibi görünüyor. Küçük daha iyidir. Video oyunlarının en az 20 saat sürmesi gerektiğini kim söyledi?genel-18

Bir cevap yazın