Daha geçen hafta Ilffonic, “Ghostbusters: Spirits Unleashed” adlı yeni bir Ghostbusters oyunu geliştirdiklerini duyurdu. Neyse ki MP1st, tanıtım sunumuna davet edildi ve hatta geliştirme ekibine bazı sorular sormayı başardık.

Zamanımız kısıtlıyken (ki bu neden bir röportaj için oldukça kısa olduğunu açıklıyor), Ilfonic’in oyuna ilham kaynağı hakkında sorular sorabildik ve birkaç tane daha. Stüdyo, kendi hayaletlerini ve hatta oyuncuların oyun içinde kullanacakları teknolojiyi yaratma özgürlüğüne sahip olduklarını doğruladı. Soruları yanıtlayan Illfonic CEO’su Chuck Brungardt ve Yaratıcı Şef Jared Gerritzen.

MP1st: Filmlerin oyun için ilham kaynağı olduğundan bahsettiğinizi biliyorum ama ekibin baktığı animasyon dizileri gibi herhangi bir malzeme var mıydı?

Jared Gerritzen: Evet, kesinlikle. Gerçek Ghostbusters, çizgi romanlar. Ben büyük bir Ghostbuster hayranıyım. Tüm aksiyon figürlerine sahip olarak büyüdüm, kartondan proton paketleri yaparak ve kırık süpürgeler ve benzeri şeylerle etrafta koşturarak büyüdüm. Bu şeylerden çok kullandım ve her şeyin kanonunun çoğunu yaşıyoruz.

Ghost Corps (Sony Pictures tarafından Ghostbuster evrenine genişlemek için kurulmuş bir prodüksiyon şirketi) bize gerçekten sadece kendi hayaletlerimizi yaratma konusunda değil, aynı zamanda kendi teknolojimizi ve her şeyi yapma konusunda tam yetki verdi, bu yüzden her açıdan ilham alıyoruz. İçinde Transformers görmeyeceksiniz (2019 crossover çizgi romanına atıfta bulunarak), diğer şeylere geçişi görmeyeceksiniz, ancak biz gerçekten Ghostbusters evreninin çoğunu bu oyuna sokmaya çalışıyoruz.

MP1st: Stüdyoyla ilgili sevdiğim tek şey, bu IP’lerden çok sayıda küçük ayrıntıyı yakalayabilmeniz. Hem 13th Friday hem de Predator hayranları açısından, seviyelerin etrafına dağılmış tüm küçük Paskalya yumurtalarını ve harika gizli sırları seviyorum. Ghostbusters’ta harika Paskalya yumurtaları ve gizli bulmacalar görmeyi bekleyebilir miyiz?

Jared Gerritzen: Oyunda bazı şeyleri vurduğunuzda planlıyoruz, kesinlikle bazı şeyleri biberlemeye başlayacağız. Illfonic’e katıldığımda, Friday the 13th: The Game ile ne yaptıklarını biliyorsunuz, Predator ile bunu daha çok yapmamız için bize gerçekten ilham verdi. Kesinlikle büyük bir Predator hayranı olduğumu hissediyorum, ancak daha büyük bir Ghostbusters hayranı olduğumu düşünüyorum, bu yüzden bundan çokça sahip olacağız. Kesinlikle IP için Illfonik bir sihir gibi hissediyorum ve elbette Ghost Corps bir ortak olarak harika oldu, bu yüzden bize bu unsurların çoğunda gerçekten yardımcı oldular.

MP1st: Ghostbusters’ın stüdyonun asimetrik oyunlar yapma şeklini değiştirdiğini söyleyebilir misiniz, gösterilen sahnede çok fazla dikeylik olduğunu fark ettim.

Chuck Brungardt: Evet, kesinlikle vardır. Benim için asimetrik olarak yaptığımız her şeyden kesinlikle farklı ve her biri asimetrik olarak farklı bir şey yaptığımızı hissediyorum, bu türde sevdiğimiz çok şey var. Bunu her yaptığınızda neredeyse iki farklı oyun yaratmak eğlenceli oluyor. Bu yüzden benim için çok eğlenceli ve ikisini birlikte çalıştırmanın zorlukları var, bu yüzden bunun için, Ghostbusters için mantıklıydı, ancak özellikle temelde bir oyun için farklı bir yaklaşım benimsememizi sağladı. öfkesini kontrol edebilen.

Jared Gerritzen: Bir oyunu duyurmaktan ve birinin “bunu seviyorum ama çok oyunculu oyundan nefret ediyorum” demesinden daha yürek parçalayıcı bir şey yokmuş gibi hissediyorum, bu yüzden bunu ciddiye aldık, ve bu yüzden sistemlere yapay zeka ekliyoruz ve insanların yapay zeka Ghosterbusters ve Ghosts ile kendi başlarına oynamalarına izin veriyoruz.

Predator ve Friday the 13th of Friday’den gerçekten çok fazla geri bildirim aldık. Son iki yıldır Predator’da arka uç teknolojisine ve üzerinde çalıştığımız sistemlere çok fazla zaman harcıyoruz, ancak onu buraya getirerek, bu Ghostbusters hayran kitlesinin elimizden geldiğince temsili olduğundan emin olmak istiyoruz. Bir anlamda – tamam, çok oyunculu oyunlar oynamıyorsunuz, ancak bunu oynayabilirsiniz, ilk kez bir Ghostbusters olabilirsiniz, o parçacık fırlatıcıyı ateşler ve birinci şahısta hasar verirsiniz. Önceki oyun (Predator) harikaydı ama üçüncü şahısta ve sen birini kontrol ediyordun, ben bir Ghostbuster’ım. Bu gerçekten onların (oyuncuların) hissettiğinden emin olmak istediğimiz şey – Bu oyunla Hayalet Avcıları olacağım.

Bununla ilgili. Ne yazık ki, istediğimiz diğer bazı soruları sormak için yeterli zamanımız olmadı (artı bizim tarafımızda teknoloji sorunu), ancak oyun bu yıl içinde piyasaya sürülmeden önce bir şansımız daha olacağını umuyoruz. Mini röportajın dışında, oyunun tanıtımı sırasında öğrendiğimiz her şeyin derinlemesine bir önizlemesini yaptık ve bunları okunması kolay bir madde işareti biçiminde derledik.

Ghostbusters: Spirits Unleashed, 2022’nin 4. çeyreğinde çıkacak.oyun-6

Bir cevap yazın