Bir konfigürasyon değişikliği. Bir bilgisayar bilimcisi işe dönüşü bu şekilde tanımlar. İki yıllık akıllı çalışmanın ardından, bir gecede önceki çalışma hayatına dönüş olmayacak. Gerçekten de, pek çok işçi için şaşırtıcı bir şekilde çevik çalışmayı yalnızca 1 Temmuz’dan itibaren uzatan son hükümet önleminden sonra, “normalliğe” dönüşün tamamlandığı söylenebilir.

Bununla birlikte, ofiste veya ileri üçüncül sektörde çalışanlar için bir şeyler değişti ve belki de kesin olarak. Zihniyetimiz değişti, iş hakkında düşünme ve zamanımızı yönetme şeklimiz değişti, bazılarımız geri dönüşü olmayan bir şekilde içeride melez işçiler haline geldik. Ve asla geri dönmeyecekler.

Microsoft’un Work Trend Index’in yeni baskısında yazdığı gibi, değerlerin ölçeği değişti: İtalyanların %54’ü artık sağlığa ve esenliğe öncelik verme olasılığı daha yüksek ve %37’si bir sonraki iş için yeni bir iş düşünmeye istekli. yıl. Bu senaryoda, yöneticilerin %49’u hibrit çalışma çağının ana zorluğunun çalışanları işe alma yeteneği olacağına inanıyor. Ayrıca İtalya’da, yurtdışından daha az da olsa, çalışanların %37’sinin muhtemelen gelecek yıl yeni bir iş düşüneceklerini beyan ettiği bir “Büyük Değişiklik” ile karşı karşıyayız.

Redmond devi bunu ilgiyle söylüyor çünkü ağırlıklı olarak hibrit işçi işine odaklanıyor. Küresel olarak video konferans yazılımı olan Teams’deki toplantılarda haftalık ortalama harcanan süre Mart 2020’den bu yana %252 arttı. Ayrıca Microsoft, diğerleri gibi metaverse’e ve bu nedenle, üç bir ortamda uzaktan çalışma olasılığına tamamen inanıyor. Bir video oyunu gibi şekillendirilmiş boyutlu dijital evren. Bir şekilde ve bir biçimde gerçekleşecek, şu anki hibrit işçi için yakın gelecekte yeni bir konfigürasyon değişikliğini içeren bir meydan okuma olacağı kesinlikle doğru.

Sanal bir şirkette, eşit derecede sanal avatarlarımızla sanal bir ofiste herkesle tanışmayı beklerken, her hibrit çalışanın çalışmalarının mümkün olduğunca akıcı ve üretken olmasını sağlamak için isteyebileceği beş nesneyi burada bulabilirsiniz. Pandeminin ilk yılına göre bir şeylerin değiştiğini hemen belirtmek isteriz.genel-18

Bir cevap yazın