birçok Elden Yüzük oyuncular zaten ilk ejderha deneyimlerini yaşadılar: Geniş açık dünyaya ilk kez çıktıktan sonra kısa bir süre sonra, yanlışlıkla bir ejderha çağırma törenine doğru doğuya doğru yürüyebilir veya koşabilir ve muazzam Aheel tarafından dümdüz olabilirsiniz.

Ama bu sadece başlangıç. ne kadar çok keşfedersen Elden Yüzükmanzaranın ejderhalarla o kadar çok dolu olduğunu ne kadar çok görürseniz, biraz başka biri gibi hissetmeye başlayabilir. gökyüzü bırakın (ejderhaların çok daha büyük ve daha kötü olması dışında). Bu dev yaratıkların ilk başta savaşmanın imkansız göründüğünü biliyoruz, ancak onları gerçekten yenebilirsin! İşte size yardımcı olacak en iyi ipuçları.

Torrent ile deneyin

Sihirli atınız Torrent, ejderhalarla savaşırken en iyi müttefiklerinizden biridir ve hızlı bir şekilde yeniden konumlanmanıza, nefes saldırılarından kaçınmanıza ve farklı bir noktaya uçtuklarında ejderhaları takip etmenize olanak tanır. Tek uyarı, oyununuza diğer oyuncuları çağırdıysanız Torrent’e binemezsiniz, bu yüzden ilk başta ejderha dövüşlerini tek başınıza denemenizi öneririz. Torrent’ten ödün vermeden yardım etmek için ruh çağırmalarınızı kullanabilirsiniz, ancak hayaletler ejderhalarla savaşmada yetersizdir, genellikle çok fazla yardım edemeden ölürler veya geride kalırlar. En iyi sonuçlar için bir hayalet paketi seçin.

At sırtında silahınızı sallamaktan nefret ediyorsanız, bir ejderhaya yaklaştığınızda atından inebilir ve yaya olarak savaşabilirsiniz, ancak ejderha bir nefes saldırısı kullanmak için uçarsa bir an önce tekrar binmeye hazır olun – genellikle onlardan kaçamazsınız. yürüyerek. Ayrıca, Torrent savaşın ortasında ölürse, onu canlandırmak için can şişelerinizden birini kullanmanız gerekeceğini unutmayın.

Sağlığınızı geri kazanmak için bir mola verin

Ejderhalar açık dünyada var olurlar ve bir Grace Sitesinde dinlenmezseniz veya bir zindana gitmezseniz sağlığı yeniden oluşturmazlar. Bu demektir ki… işler çok ısınırsa oradan uzaklaşabilirsiniz. Bu, bölgeyi keşfetmenize ve belki de hayatta kalmanıza yardımcı olacak bazı yeni malzemeler hazırlamanıza olanak tanır. Ayrıca yakındaki düşman gruplarını öldürmeyi deneyebilirsiniz, bu da şişelerinizi doldurabilir, böylece ikinci tura hazır olursunuz. Sadece ayrılmaya dikkat edin, çünkü ejderha sizi takip ederse, başınız büyük belaya girebilir.

Akıllıca yardım çağırın

Torrent size pek yardımcı olmuyorsa, genellikle diğer oyuncuların yardımını alabileceğiniz ejderha konumlarına yakın çağırma noktaları vardır. Bu, elbette, ejderhayı da güçlendirecek, ancak ekip oluşturmak, özellikle ejderha aynı anda yalnızca birinize odaklanacağından, değerli faydalar sağlayabilir. Daha uzun süre hayatta kalacakları için çağırmak için daha hızlı veya daha fazla menzilli oyuncu aramaya çalışın.

Yine, burası açık dünya olduğu için, çağırma noktasına geri dönebilir ve yeterince çağırma Parmağınız varsa daha fazla oyuncu çağırabilirsiniz. Teknik olarak bu, kendinizden uzak dururken et kıyma makinesine giderek daha fazla çağrı atabileceğiniz anlamına gelir, ancak bu size pek çok ejderha dövüşü becerisini öğretmez.

Elden Ring'de bir ejderha ateş püskürtür.

Yakın ve altında kalmaya çalışın

Ejderhalar, siz onların altındayken ayaklarınızı yere basmaya ve onları kaydırmaya çalışacaklardır. Bunlar genellikle en çok telgraf edilen ejderha saldırılarıdır ve kaçınılması en kolay olanlardır, bu yüzden burası olmak için iyi bir yer. Ejderha uçtuğunda veya nefes saldırısı kullanmaya başladığında hızlı hareket etmeye hazır olun. Birçok ejderha belirli unsurlarla (kızıl çürüme, kırmızı yıldırım, don, vb.) ilişkilendirilir ve ayrıca kaçınmanız gereken güçlü AOE saldırılarına sahiptir. Bir ejderhayla kısa bir süre savaştıktan sonra, saldırılarını hızla fark edeceksiniz: Oyundaki birçok patronun aksine, ejderhaların çok farklı saldırıları yoktur ve dövüş boyunca çok fazla değiştirmezler.

Kuyruğa dikkat et

Ejderhanın arkasında çok zaman geçirdiğinizde, bir kuyruk vuruşunun yolunuza çıkmasını bekleyin. Bunlar, bazı ejderha saldırılarından biraz daha hızlıdır ve hızlı bir yuvarlanma veya iyi zamanlanmış bir Torrent atlama ile en iyi şekilde önlenebilir.

Durum oluşturma saldırılarını kullanın

Sert ejderhaları alt etmenin popüler bir yöntemi, onlara zarar verici bir statü vermek ve sağlıklarının düşmesini beklemektir. Kanayan bir silah ve kanamaya neden olan bir Savaş Külleri yeteneği, güvende kalırken ejderha sağlığını yontmak için mükemmel bir taktiktir. Kızıl çürüme ve don da işe yarayabilir, ancak ejderhaların normal zehirlere karşı yüksek direnci var gibi görünüyor.

Çevrenizi kullanın

Yakındaki bölgedeki çıkıntıları, tepeleri, harabeleri ve vadileri arayın. Koşarken tesadüfen bunlara tuzağa düşmek istemezsiniz ancak ejderhanızla savaşırken nefes atakları ve benzeri problemlerden yükseklere çıkmak için kullanabilirsiniz.

Elden Ring'deki Çürüyen Ekzyke'nin ejderhası.

Ejderha kaybolursa endişelenme

Bazen bu olur. Bazen bu, senaryoya dayalı bir olaydır ve ejderha, haritada kalıcı olarak başka bir yere yerleşmiştir. Ancak senaryo yazılmamış gibi görünüyorsa, panik yapmayın. Bazen ejderhalar belirli bölgelere ulaştıklarında doğal olarak umutsuzluğa düşerler. Yapmak olumsuzluk Bu olduğunda bir Grace Sitesinde dinlenmeye veya bir zindana girmeye çalışın. Bunun yerine, biraz uzaklaşın ve sonra geri dönün. Çoğu zaman, ejderhanın geri döndüğünü ve hala eksik sağlığının olduğunu göreceksiniz.

Dikkatli hedef kilitleme

Ejderhaya kilitlenmek, ona odaklanmanıza ve özellikle vücudunun bir bölümünü hedeflemenize olanak tanır. Ama… bu her zaman iyi bir fikir değildir. Bir ejderha kadar büyük bir şeyle savaşırken hedefleme sistemi biraz hantal olabilir ve kritik bir zamanda yanlış yöne bakabilir veya hareketinizi sınırlayabilirsiniz. Şüpheye düştüğünüzde, menzilli bir yapı oynamıyorsanız veya uçup gittiğinde onu izlemeniz gerekmiyorsa ejderhayı hedef almayın.

Ejderhaları öldürmek için ne alıyorsunuz?

Seviye atlamak için bir sürü rün ve bir Ejderha Kalbi elde edersiniz. Dragon Hearts ilginç bir öğedir: Bir büyü üzerinde çalışmadığınız sürece, oyunda neredeyse tamamen işe yaramazlar. Yeterince İnanç ve Gizeminiz varsa, kalbi bir Ejderha sunağında takas ederek özel Ejderha büyülerini öğrenebilirsiniz.

Oyuna başladıktan hemen sonra güneybatı bir adada bir Ejderha Cemaati Kilisesi bulabilirsiniz (Kıyı Mağarası üzerinden erişilebilir), ancak tehlikeli düşmanlara cesaret etmek veya onları geçmek için istekliyseniz, bulmak için güney Caelid’e gitmenizi öneririz. Dragon Communion Katedrali. Burada çok daha üstün ejderha büyüsü bulacaksınız. Bu büyülerin yapılması çok zaman ve FP gerektirir, ancak doğru zamanlandığında yıkıcı sonuçlar doğurabilirler. Ayrıca onları daha da güçlendirmek için bir Ejderha Cemaati Mührü de bulabilirsiniz.


genel-19

Bir cevap yazın