Anime akış hizmeti, Crunchyroll’un yeni çıkan bölümler için artık ücretsiz reklam destekli akış sunmayacağını duyurdu. kendi sitesinde bir güncellemede (üzerinden Gizmodo). Yeni veya devam eden dizilerin bölümlerini izlemek isteyen izleyiciler, Crunchyroll’un şu anda başlayan premium planlarından birine geçmek zorunda kalacaklar. $7.99 / ay.

Değişiklikten önce kullanıcıların eşzamanlı başlıkları izlemek için bir aboneliğe ihtiyacı yoktu, ancak bir ödün vardı – Crunchyroll, ücretsiz kullanıcılar için yeni bölümlerin yayınlanmasını bir hafta erteleyecek, aboneler ise Japonya’daki ilk gösterimlerinden bir saat sonra izleyebileceklerdi. Bu, yeni bölümleri izlediğim sürece benim (ve Crunchyroll’u ücretsiz kullanan birçok insanın) mutlu bir şekilde uğraştığı bir şeydi.

Ancak şimdi Crunchyroll, ücretsiz kullanıcıların gecikmeli eşzamanlı yayınları izlemesini tamamen engelliyor. Crunchyroll, kullanıcılara bir “mevsimsel örnekleyiciye” veya 2022 baharında piyasaya sürülecek bir dizi eşzamanlı yayına erişim sağlamayı planladığı için hizmetin politikası bu baharda yürürlüğe girecek. Casus x Aile, bir çift guguk kuşu, Tomodachi Oyunu, ve diğerleri. Crunchyroll, örnekleyicideki her gösterinin ilk üç bölümünü, ilk gösterimlerinden bir hafta sonra 31 Mayıs’a kadar ücretsiz olarak sunacak. İlk birkaç bölümün ötesindeki herhangi bir görüntüleme veya Crunchyroll’un tüm eşzamanlı yayın programına erişim, bir abonelik gerektirecektir. Crunchyroll, tüm kullanıcıların platforma daha önce eklenen bölümleri ücretsiz olarak izleyebileceğini söylüyor.

Crunchyroll’un 2022 baharından sonra sezonluk örnekleyiciler sunmaya devam edip etmeyeceği veya bu sezonun dizisindeki bölümlerin gelecekte ne zaman ücretsiz olarak izlenebileceği belli değil. Sınır yorum için Crunchyroll’a ulaştı, ancak hemen geri dönmedi.

Funimation’ın da sahibi olan Sony, geçen yıl Crunchyroll’u 1,175 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın aldı, ancak hizmet ancak son zamanlarda büyük değişiklikler yapmaya başladı. Bu ayın başlarında Crunchyroll, her iki hizmeti de kademeli olarak birleştirmek amacıyla Funimation’ın anime kitaplığını devralacağını duyurdu. Crunchyroll, “ileride ücretsiz içerik sunmaya devam edeceğini” söylese de, ücretsiz gecikmeli eşzamanlı yayınları ortadan kaldırmak, hizmeti yıllardır ücretsiz olarak kullanan hayranlar için biraz büyük bir darbedir ve ayrıca Crunchyroll’un bunu yapıp yapmayacağı sorusunu gündeme getirmektedir. bir aboneliğin arkasındaki diğer içeriği kilitlemeye karar verin.genel-2

Bir cevap yazın