Bu sayfadaki bağlantılardan alışveriş yaparsanız komisyon kazanabiliriz.

Belirli bir ayda oluşturulan Pixel 6 birimlerinin bağlantı sorunları yaşamaya daha yatkın olduğu bildiriliyor

Google, geçtiğimiz Pazartesi günü ertelenen Mart Üç Aylık Özellik Düşüşü’nü yayınladığında, hem hücresel hem de Wi-Fi sinyalleriyle ilgili bağlantı sorunları dahil olmak üzere, kullanıcıların şikayet ettiği çok sayıda hatayı ortadan kaldırması beklenen çok sayıda düzeltme içeriyordu. Gönderilen yorumlara göre Redditöyle görünüyor ki birçok Piksel 6 ve Pixel 6 Pro kullanıcıları güncellemeden dolayı hayal kırıklığına uğradı.

Pixel 6 serisi sahipleri, Mart güncellemesinin bağlantı sorunlarını çözmediğini söylüyor

Örneğin, bir Reddit abonesi, “P6P’m (Verizon’da kilidi açıldı) Mart güncellemesinden sonra bile ağ bağlantısı kesiliyor. Wifi hala çalıştığı için saatlerce fark etmeyebilirim. Tabii bu gerçekten ciddi bir sorun. aramaları ve kısa mesajları kaçırdığım için. Bu sorunu yaşayan başka biri var mı? Son zamanlardaki pek çok şeyi bulmakta sorun yaşıyorum. Gerçek bir düzeltme var mı?”

Ve işte yine Pixel 6 Pro’nun sahibi olan birinden gelen başka bir şikayet. “Aynı sorunu bir süredir yaşıyorum. Mart güvenlik güncellemesinin sorunu çözeceğini umuyordum, ancak hiçbir şey değişmedi. Daha da kötüleştiğini hissediyorum. Şu telefona ekleyin, şimdi daha sık ısınıyor. Bu gerçekten rahatsız edici. nokta. Düzgün çalışan bir telefona sahip olamaz. Bu onların birinci sınıf telefonu. Ne şaka.”

Google Pixel 6 veya Pixel 6 Pro’yu alın

Güncellemeden sonra herhangi bir gelişme görmeyenlerden bazıları, Pixel 6 serisi cep telefonlarını satmayı düşündü veya gerçekten sattı ve Samsung Galaxy S22 modellerinden birini, genellikle Galaxy S22+ veya Galaxy S22 Ultra’yı satın aldı.

Son zamanlarda bazı sahipler, “Ayrıntılı yayınlardan bazılarını okursanız, Pixel 6 Pro’nun bozulmuş durumdayken, hala iletişim kurabildiğini görebilirsiniz” yazan bu Pixel 6 Pro sahibiyle aynı sorunları yaşıyor. Bu nedenle, web’de gezinmek, uygulamaları kullanmak ve bildirimler almak için cihazı aktif olarak kullanıyor olabilirsiniz, ancak sesli aramaların ve SMS’lerin “hizmet dışı” olduğunun farkında değilsiniz.

Pixel 6’nızın “19” ile başlayan bir seri numarası varsa, sorun yaşama olasılığının daha yüksek olduğu bildiriliyor

Ve yine de, sorunsuz bir Pixel 6 serisi birimine sahip olmaya devam edenler var. Ortalıkta dolaşan ilginç bir bilgiye göre seri numarası “19” ile başlayan (telefonun Eylül 2021’de üretildiğini belirten) Pixel 6 serisi telefonların bağlantı sorunları yaşama olasılığı daha yüksek. Bu bilgiyi şuraya giderek bulabilirsiniz: Ayarlar > Telefon hakkında > modeli ve telefonunuzun seri numarasını göreceksiniz.

Pixel 6 veya Pixel 6 Pro’nun seri numarasının “19” ile başladığını bildiren ancak bildirecek bir sorunu olmadığını bildiren bazı kullanıcılar oldu. Seri numaranızı deşifre etmek için ilk hane, telefonun sırasıyla 2021 veya 2022’de monte edildiğini gösteren “1” veya “2”dir. İkinci rakam veya harf, telefonun üretildiği ayı, Ocak-Eylül’e eşdeğer 1-9 ile gösterir ve AC, Ekim – Aralık’ı temsil eder.
Bağlantı sorunu olan diğer kişiler, telefonlarında 5G’yi devre dışı bırakma önerisi aldı. Bunu yapmak için şuraya gidin: Ayarlar > Ağ ve İnternet > SIM’ler > verizon > Tercih edilen ağ türü ve LTE’ye ayarlayın. Ama dürüst olmak gerekirse, bir 5G telefon için ödeme yaptınız ve telefonun normal çalışması için Pixel 6 veya Pixel 6 Pro alıcısının 5G’yi devre dışı bırakması haksızlık gibi görünüyor.
Bu bizi belki de son çareye götürüyor. Operatörünüzü arayın ve/veya Google ve bir RMA talep edin. Bazıları, yenisiyle tüm sorunlarının ortadan kalktığını fark etse de, bir yılan biti Pixel 6 Pro sahibi, üç hafta boyunca dördüncü ünitesinde şimdi:

  • Arızalı mağazadan satın alınan P6Pro, parmak izi sensörü yanmıyordu
  • 1. RMA Mikrofon çalışmıyordu (yenilenmiş telefon gönderildi)
  • 2. RMA Kamera Modülü telefonu dondurdu
  • 3. RMA (mevcut). Her 20-30 dakikada bir bağlantı kopuyor.

Yine de, bildirecek hiçbir sorunu olmayan birçok Pixel 6 serisi kullanıcısı var ve bunların büyük çoğunluğu telefonlarını sevdiklerini söylüyor. Ve bu sizin için gerçekten de geçerli. Bir Pixel 6 veya Pixel 6 Pro’nuz varsa, telefonla ilgili deneyiminiz nasıldı? Mart güncellemesinden sonra herhangi bir gelişme fark ettiniz mi, işler düzeldi mi yoksa daha mı kötüye gitti?

Yorumlarınızı aşağıdaki yorum kutusuna bırakmaktan çekinmeyin.telefon-1

Bir cevap yazın