AMC Eğlence (NYSE: AMK), sözde meme hisselerine yeniden ilgi duymanın kalbinde yer alan sinema zinciri, Hycroft Mining Holding Corporation’a yaptığı son derece alışılmışın dışında yatırımını kutlamak için hatıra amaçlı NFT’leri başlatma planları üzerinde kafa yoruyor (NASDAQ:HYMC), nispeten küçük bir altın ve gümüş madenciliği şirketi.

Meme Hisse Senedi Geri Döndü: GameStop Şimdi %44 Arttı, AMC Entertainment Son 5 Gün İçinde %25 Arttı, İçsel Yükselen Faktörler Daha Merhametli Bir Pazardan Arka Rüzgarı Yakaladı

AMC Entertainment’ın başkanı ve CEO’su Adam Aron, az önce sorunlu madencilik şirketindeki son likidite akışını kutlamak için “Onlarda Altın Var Thar Tepeleri” NFT’lerini başlatmayı desteklediğini tweetledi.

Bir tazeleme olarak, AMC Entertainment ilan edildi 15 Mart’ta Hycroft Mining’in yüzde 22 hissesini satın aldığını duyurdu. AMC’nin Hycroft’a toplam 27,9 milyon dolarlık yatırımı, tiyatro zincirinin 23.408 milyon adet satın almasına olanak tanıyacak, burada her birim 1 Hycroft adi hisse ve 1 adi hisse satın alma emrinden oluşuyor. Bu tür birimlerin her biri 1.193 $ olarak fiyatlandırıldı. Aynı zamanda, Hycroft değerli metal yatırımcısı Eric Sprott’tan 27,9 milyon dolarlık benzer bir yatırımı da sonuçlandırdı ve böylece tüm yatırım miktarını 55.8 milyon dolara çıkardı.

Ek olarak, Hycroft ayrıca B. Riley Securities ile bir Piyasada İhraç Satış Sözleşmesi imzalayarak madencilik şirketine periyodik teklifler yoluyla 500 milyon dolar değerinde adi hisse satma fırsatı verdi. göre Basın bildirisi 25 Mart’ta piyasaya sürülen Hycroft, AMC ve Eric Sprott’un yatırımları da dahil olmak üzere, son haftalarda brüt likidite akışını 194.4 milyon $’a getirerek, Pazardaki teklifinden şimdiden 138.6 milyon $ topladı.

2022’de yapılan ilk değerlendirmeye göre, Hycroft şu anda 15 milyon onsun üzerinde mayınlı altın ve 596,4 milyon ons mayınlı gümüş Nevada’da 72.000 dönümlük bir alana yayıldı. Bununla birlikte, Hycroft son zamanlarda likidite sorunları yaşıyordu ve şirket yakın gelecekte “süreklilik” durumunu sürdürememe riskini yakın zamanda işaretledi (10-Q formusayfa 12).

AMC Entertainment’ın Hycroft’a yaptığı yatırım hakkında olumlu görüşlere sahibiz. 31 Aralık 2021 itibariyle, AMC Entertainment’ın sınırsız nakit parası vardı. 1.59 trilyon dolar ve 1,8 milyar dolarlık kullanılabilir likidite. Bu, AMC’nin Hycroft’a yaptığı yatırımın, 2021’in sonuna doğru şirketin sınırsız nakit bakiyesinin sadece yüzde 2,6’sını oluşturduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, bu hareket, AMC’nin altının uluslararası finansta yükselen siper statüsünde çok ucuz bir alım opsiyonu elde etmesine eşdeğerdir. Başkan Putin’in Ukrayna’daki sebepsiz saldırganlığı nedeniyle Rusya Merkez Bankası’na uygulanan mali yaptırımlar, şu anda ABD’nin el koyma riskini beraberinde getiren itibari para rezervlerini tutmanın yararsızlığını gözler önüne serdi. Ortaya çıkan ortaya çıkan paradigmada, eski “barbar kalıntının”, egemen rezervler için yalnızca Bitcoin tarafından aşılmış eşsiz bir güvenlik ve esneklik derecesi sunduğuna inanıyoruz. Bununla birlikte, Bitcoin hala büyüme odaklı, yüksek beta ABD hisse senetleri ile maddi korelasyonu koruduğu için, şu anda dijital altın olarak işlev göremez ve alanı metalik muadili için tamamen açık bırakır.

AMC Entertainment’ın Hycroft Madencilik Bahsi Parlak Bir “Yeni Altına Hücum” Oyunudur Rusya’ya Batı Yaptırımları Egemen Fiat Rezervlerinin Boşluğunu Ortadan Kaldırırken

Aslında, Goldman Sachs şimdi altın vuruşunu görüyor ons başına 2500 dolar 2022’nin sonuna kadar, böylece AMC Entertainment için önemli bir beklenmedik durum yaratıyor.

Son zamanlardaki dalgalanmaya rağmen, mikro kapaklı Hycroft Mining hissesi bugüne kadar hala yüzde 100’ün üzerinde. Öte yandan, Mart ayının en düşük seviyesinden yüzde 49’luk bir ralliye rağmen, AMC hisseleri 2022’de şimdiye kadar hala yüzde 23’ün üzerinde.genel-17

Bir cevap yazın